Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax szorongásos alvászavarra?

Xanax szorongásos alvászavarra?

Figyelt kérdés

2 nap egymás után egyáltalán nem tudtam elaludni, (csak kb hajnali 5-6 körül) mert nagyon hevesen és hangosan zakatolt a szívem, meg görcsben volt a gyomrom plusz utána már teljesen rástresszeltem az alvásra, hogy sose fogok elaludni.(Az elmúlt fél évben ilyen már többször volt de csak nagyon ritkán). Bejelentkeztem egy pszihoterapeutához aki csak jövőhétre tudott időpontot adni, szóval beszéltem pszihiáter ismerőssel aki azt mondta vegyek be xanaxot (0.5 este, reggel 0.25). Aztán azzal végre sikerült elaludnom. Szerintetek meddig lehet szedni anélkül, hogy rászoknék? (reggel nem veszem be).

Nem tudom, hogy mikorra lesz eredményes a pszihoterapeutás-kezelés ezért kérdezem mert valószínűleg addig szednem kéne. Esetleg volt már valakinek hasonló problémája? Tapasztalatok?



2015. febr. 11. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen kis mennyiségben akár hónapokig is lehet szedni. De ettől függetlenül csak akkor vegyed be ha muszáj, és feltétlenül menj el az orvoshoz.
2015. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nee, nagyon konnyen ra lehet szokni...!

Kezded kis dozisban...majd az agyad keveselni fogja... vegul emeled-emeled..

Aah irtozom a gondolattol is.!

sajnalom a helyzeted!! :(

Stresszes eletet elsz bizonyara. Lazits. Ha problemad van mondd el valakinek. Ha sirnod kell, sirj. Kapcsolodj ki, rejtveny, kony, egy jo masszazs..!:) De ne hagyd h ez igy es ennyire felemesszen!


Jo egeszseget! Udv.

2015. febr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
konyv*
2015. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy db Stilnox altatóban pontosan annyi benzo van, mint 20 db 0,5 os, vagy 40 db 0,25 ös xanax, vagy rivotrilban. Akkor miröl is beszélünk? Ijesztegetésről?
2015. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
egy erősebb fül vagy fejhallgató...este lefekvés előtt jó hangosan hallgas mge néhány zeneszámot aztán,egyből kapcsold ki...talán elalszol.....ha nem válik be akkor szedjed...alkalmas rá
2015. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy a Stilnoxban ennyi van.

Ha valaki bevesz 1 mg-nyi xanaxot (pláne, hogy előtte semennyit sem szedett) az biztos, hogy olyan jól fog aludni, amit nem lehet fokozni 10x-es benzo hatóanyaggal sem. Sőt - beleolvasva a Stilnox leírásába - a Xanax még sokkal jobb is több mindenben, ki a fene használna akkor Stilnoxot?

2015. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A pszichoterápia nekem segített, és nem érdekelt már, hogy este 1 vagy 2 0,25mg Xanax -ot veszek be. A gyógyszer is segít részben, viszont nálam nem tudta a belső feszültséget feloldani, inkább csak tompa voltam tőle. Lefekvés előtt az autogén tréninget gyakoroltam, jobban aludtam, és reggel nem voltam olyan kómás, és fáradt, mint a nyugtatóktól.
2015. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgettem senkit.

Vegyen be Xanaxbol csak egyet valaki. Letompitja...majd ujbol megfogja ismetelni ha nem alkalmaz egyeb "gyogyulasi modot".

Nagyon konnyen ra lehet szokni!!

De ezt csak egy gyakorlo mentoapolo irja ....

2015. febr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy gyakorló mentőápoló pontosabban is fogalmazhatna.

Nem mindegy, hogy az 1 db az 0,25 0,5 vagy 1,0 mg.

Egy 0,25-ös felét, majd - ha 1 óra múlva sem megy az alvás - a másik felét nyugodtan be lehet venni. Napi 0,25-től nem fog senki rászokni. Lehet, hogy nélküli megint nem tud majd aludni, de egyébként semmi baja nem lesz tőle, ha nem szedi majd.

2015. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem ritkán előfordul és ilyenkor este beveszek egy 2mg-os Rivotrilt, aztán fél-egy évig semmi bajom. Elég nekem, ha csak egyszeri alkalomkor veszem be, amikor alvászavaros vagyok. De persze nem mindenkire hat ugyan úgy minden gyógyszer, mert mindenkinek más-más a szervezete, másképp reagálhat egy adott gyógyszer. De általánosságban ugyan úgy hatnak, tehát azt mondom, próbáld az én példámat. A Xanax gyengébb, mivel alprazolam a hatóanyaga, a Rivotrilnak a clonazepam, ami erősebb. Ha megpróbálod és jól hat, akkor valószínűleg neked sem lesznek alvászavaros időszakjaid olyan gyakran. Mint mondtam, csak egyet vegyél be, utána valószínűleg csak sok idő elteltével kell újra egy tablettát bevenned, ha megint előjön az alvászavar. Ha rád nem is hat úgy, mint rám és sok emberre alvászavar esetén, bele nem halsz :) Egy próbát megér, sokaknak segít ilyen esetekben.
2015. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!