Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlanátok jó (gyermek)...

Ajánlanátok jó (gyermek) pszichiátert, aki nem megrögzött gyógyszerellenes?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, 1,5-2 éve kezelnek egy budapesti klinikán, ami arról kapta jóhírét, hogy csak nagyon szükséges esetben adnak gyógyszert. Belülről ez úgy néz ki, hogy ha tetszik nekik a fejed, akkor sem kapsz, ha már vér folyik, ha nem tetszik, akkor simán telenyomnak Ritalinnal, akkor is, ha nem feltétlen szükséges. Az én fejem tetszett nekik, sosem kaptam semmilyen gyógyszert. A háziorvosom egyszer írt fel gyenge Xanaxot, mert szükségesnek látta, de ők nem. Én viszont úgy érzem, szükségem lenne erre is, mert a csoport- és pszichoterápiák ellenére, akárhogy igyekszem, csak egyre rosszabbul vagyok. Nem gyógyszerekkel akarom megoldani, emellett járnék ugyanúgy pszichoterápiára is, de így nem fog menni. (A gondokat most nem írnám le, legfeljebb priviben, ha valakit nagyon érdekel, és számít...)

Sokat fizetni nem tudnánk érte, tehát ha lehet, ne magánpszichiáter legyen. Tudnátok mondani valakit, aki megbízható, segíthet, de a gyógyszereket sem ítéli el?


2010. febr. 12. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A húgomat annak idején a Vadaskert Alapítványhoz vittük. 18 éves korig ingyen van a kezelés, ha minden igaz, nagyon segítőkészek, sok programjuk is van, bár annyira nem vagyok "szakértő" velük kapcsolatban. :) Mindenesetre csak jót hallottam róluk eddig, ismerősöktől, akik oda vitték a gyerekeiket, nekünk is csak jó tapasztalatunk volt.

Itt a honlapjuk: [link]

Remélem tudtam segíteni! :)

Jobbulást neked!

2010. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a Hova tablettát esetleg próbáltad már? Abban gyógynövények vannak.


A másik meg az, hogy bízz egy kicsit jobban az orvosaidban, szerintem ők jobban tudják, hogy milyen esetben kinek mi a legjobb, akár nálad, akár egy háziorvosnál, hiszen ez a szakterületük.

2010. febr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Igen, ide járok... Nem akartam írni, mert nem akartam negatív reklámot (elvégre sokaknak segítettek, csak nekem pont nem), de ha már így rákérdeztél. :D Köszönöm azért a választ :)

Második: Gyógynövényes gyógyszereket próbáltam már, Hova, Sedatif PC, de nem segítenek. Aludni kicsit jobban tudok tőle egy darabig, de másban nincs tőle változás. Köszi neked is :)

2010. febr. 12. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!