Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jövöhéttöl járni fogok pszicho...

Jövöhéttöl járni fogok pszichológushoz gyermekterápiára. Anyának is el kell hogy jöjjön velem elöször. A pszichológus el fogja neki mondani, amiket én elmomdtam eddig neki?

Figyelt kérdés
16 vagyok. Kerestem egy pszichologust, kicsit beszélgettünk. Mondta, hogy ő gyermek terápiát ajánl nekem. Jövőhéten kezdjük, de mondta, hogy legalább az egyik szülőt hozzam magammal. El fogja neki momdani azokat a dolgokat, amiket én előzőleg momdam neki? (Mármint a pszichológusnak) Szerintetek hívjam fel előtte a pszichológust, hogy megkérjem, hogy ne mondja el? És valaki elmondja, hogy minis pontosan ez a gyermek terápia?

#pszichológia #gyermek terápia
2015. febr. 20. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:

A pszichológust is kötelezi az orvosi titoktartás, és addig amíg te magad engedélyt nem adsz arra, hogy elmondja a szüleidnek a beszélgetéseteket addig nem mondhat semmit.

A gyermekterápia serdülőkorban ez


[link]

2015. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem mondja el, a pszichológus anyádat is csak kérdezni fogja és a kérdéseken keresztül ébreszti rá a pácienst, hogy mit is kellene tenni. Végül a páciens mondja ki a megoldást.
2015. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem mondja el, úgyhogy őszinte lehetsz. Segíteni szeretne...engedd neki.
2015. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Eredetileg valóban titoktartás kötelezi a pszichológust, de én már hallottam ismerőstől olyat, hogy gyerekkorában a gyerekpszichológusa mindent elpofázott a szüleinek.. Szóval én ezek után fenntartásokkal kezelem a fiatalokkal foglalkozó szakembereket. (Felnőttként legalább nem kérdés, hogy csak velem áll kapcsolatban.) Azt sem értem miért kell szülőnek elkísérni az első alkalomra? És egy kamasznak miért "gyermek terápiát" ajánl? Persze bízzunk benne, hogy jó szakember, de lehet, hogy egy hívást megér, hogy ugye nem mondja el, miért kerested őt fel.
2015. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a biztos, ha hétfő délelőtt felhívom. Tényleg nem szeretném ha megmondaná anyának, hogy miket momdtam neki apáról, meg a többit sem. Érzékenyen érintené.
2015. febr. 20. 22:19
 6/10 anonim ***** válasza:
nem teheti meg, hogy elmondja, mert titoktartás kötelezi.
2015. febr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő erkölcsű és hozzáállású akkor nem teheti meg, de én találkoztam olyannal, aki messzemenőkig megsértette az orvosi titoktartás fogalmát, ami amúgy a pszichológusokat is kötelezi. De elvileg egy etikus, jó pszichológus ilyet nem tesz.
2015. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem mondhatja el a szülőnek, amit te elmondtál.

A szülőre azért van szükség, hogy képet kapjon rólad (pl. olyan kisgyerekkori dolgokról, amiről te nem tudsz, nem lehetnek tudatos emlékeid), illetve minden probléma a családi rendszerben kezelendő. Ha neked problémád van, az egészen biztosan valamilyen módon a családi rendszerből fakad, ezért kell a pszichológusnak átlátnia ezt.


Gyermek terápiából sokféle létezik, de ezek jellemzően nem beszélgetős terápiák, hanem pl. játék, dramatizálás, rajzolás, alkotás.

Nem tudom, hogy ilyen korban hogyan zajlik, de az én lányomnál például a következők voltak:

-különböző figurákkal játszott el történeteket (saját elképzelése szerint)

-fantáziarajzokat készített és azokról beszélgettek (pl. új élőlényeket képzelt el)

-temperát nyomtak papírra, azt összehajtották, így különböző színes ábrák jöttek ki, és azokról beszélgettek, hogy mit lát benne


Tehát inkább az alkotás, dramatizálás kap hangsúlyt, nem a beszélgetés.

2015. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én pszichológiát tanulok, és a tanultak alapján azt tudom mondani, hogy a pszichológust titoktartás kötelezi az alábbi eseteket leszámítva:

1. Ha szexuális vagy fizikai abúzus veszélye áll fenn.

2. Ha ön- és/vagy közveszélyes az illető.

3. Ha a páciens külön felmenti a titoktartás alól.

4. Ha valamilyen szakmai fórumon, konzultáción beszél a klienséről, de ehhez a kliens előzetes beleegyezése kell.

Azt sajnos nem tudom még, hogy kiskorúak esetében mennyit lazulhat vagy változhat ez, de elvileg nem kéne sokat, személyiségi jogai a gyerekeknek is vannak. Az is tény sajnos, hogy néhányan nem tartják be szigorúan ezeket a szabályokat, de ilyen esetben felelősségre is vonhatók érte. Szerintem is hívd fel nyugodtan megkérdezni, hogy tervez-e erről beszélni a szüleiddel, mert tudni szeretnéd, mire számíts. :)

2015. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap felhívom és megkérem, hogy me mondja el, amiket eddig mondtam neki. Azt tudja valaki, hogy miért kell vinni magammal azt a papírt, amit az allergológián kaptam, hogy allergiám van a tejre, macskára meg porra?
2015. febr. 22. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!