Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológia áltudomány?

A pszichológia áltudomány?

Figyelt kérdés
Azért gondolom mert ha pl egy gyereket bántak akkor meg nem gyógyítják viszont a"kezeléssel" állandóan stresszben tartják hogy ne felejtse el.A szakma"csúcsa" az amerikai profilalkotók is olyan címeres baromságokat találnak ki hogy a párját ritkítja.Utólag hiába próbálják rászabni a tettesre , eléggé a tehén meg a gatya esete.
2010. febr. 13. 09:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Profilalkotásnál szerintem felelősségteljes ember bizonyos hibahatárokat szem előtt tartva dolgozik, nem ábrázol valakit egészen a cipőméretig bezárólag.

Egyébként nem, nem tartom áltudománynak.

2010. febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem áltudomány. Nem értem miért kell tudatlanságból kifolyólag rögtön le"áltudományozni" a pszichológiát. Állandó stresszben tartja, hogy ne felejtse el? Ez aztán a hozzáértés. Az jobb, ha a gyerek tudatában megbújva később még nagyobb problémákat okoz? Gyerekkori trauma miatt felnőttkorában nem lesz képes nyitni az emberek felé, de ha még gyerekkorában egy HOZZÁÉRTŐ(nem a kuruzslók)kezeli, a jövőben nem lesz gondja a gyerekkorában történt élmények miatt.
2010. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

a pszichológia eléggé tudomány, bár kevésbé egzakt, mint a fizika, de vannak alapjai. az emberekben sok a közös, abban ahogy feldolgozzuk a problémákat. egy kisgyerek nem tudja feldolgozni a nagyon negatív élményeket, ebben segítenek. mellesleg ha tudnd, hogy mit csinálnak egy kezelésen, akkor nem mondanál ilyeneket. sosem a konkrét dologról beszélgetnek vele, hogy na akkor meséld el, hogy mi volt. sőt, kerülik. csak beszélgetnek, amiről a gyerek akar, a pszichológus pedig felismer apró jeleket, amiből következtethet arra, hogy az a kisgyerek hogy is érzi magát. felismeri, hogy mitől fél, stb és segít neki, de nem a traumáról szól.

az amerikai profilakotókról nem tudok mit mondani, nem ismerem őket és a munkjukat, de te biztos alaposan ismered őket.

2010. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

Igen, áltudomány. Hiányosságaira rámutat az antipszichiátria-mozgalom (mert hogy a pszichiátria is nagyrészt áltudomány)

Eleve a legtöbb pszichológus (tiszt. kiv. de olyannal még nem találkoztam) nem is olyan, mint a filmeken, hogy Te elmondod a problémát, és ő meg (kb. mint egy bölcs, megértő barát), rálát, kérdez, kommentál, segíteni próbál, ráébreszt dolgokra, összefüggésekre, tanácsot ad - a legtöbb pszichológust sz.rt se ér, sablonszöveget nyom, vagy csak hümmög, esetleg ő beszél, de nem a te problémádról, hanem általános dolgokat, gyakran okoskodva. Én úgy vagyok vele, hogy egy jó barát sokkal többet ér, de legjobban Te tudsz segíteni magadon.


Persze fenntartom, hogy van kivétel, van jó pszichológus, de gyanítom, hogy az nem a pszichológia mint tudomány előnyeiből, hanem az adott pszichológus emberi kvalitásaiból, empátiájából, segíteni akarásából fakad.

2010. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó, Te se voltál még pszichológusnál, igaz? Annyira bírom ezt...
2010. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
A szakavatott pszichológus feltárja a beteg problémájának kiinduló pontját, egészen mélyre ás a lelkében. A betegségek sorozata pszichés eredetű. Személy szerint még nem tapasztaltam, viszont környezetemben három embert hozott vissza a teljes letargiából, depresszióból, halálfélelméből.
2010. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

De, voltam többnél, azt hitted, szórakozásból írogatok? Ez mind tapasztalat.


13 évesen kövérnek éreztem magam, mert nem zörögtek a csontjaim. (Nőies alkatú voltam, nem kövér.) A pszichiáternő, akihez édesanyám rengeteg pénzért elvitt, a 60 perc nagy részében a Herbalife nevű fogyókúrás szert reklámozta.

Egyik ismerősöm 15 éve jár ugyanehhez. Pár hónapja öngyilkosságot kísérelt meg. Nem halt meg, de teljesen kész van. Nem tudom, mit csinál a szakember a pénzéért. :S

Egy másik lány azért volt nála, mert leszbikus hajlamokat érzett magában - sírva jött ki, mert annyit mondott, hogy menjen sportolni.


Egy másik, akinek mind a 2 végzettsége megvan a lógus ás az áter is, másfél órán keresztül általános kiselőadást tartott a stresszről.


Harmadik nekiállt okoskodni (szintén általános dolgokról,nem az én személyes problémáimról!), meg sem hallgatott. Negyedik csak hümmögött és azt a hülye fejet vágta, meg folyton kiment telefonálni abban a kis időben is, aztán mondott 2 szót (általános dolgokat), amit egy átlagos intelligenciájú, empatikus ember is el tud mondani, ahhoz nem kell semmit végezni. ötödik elmondatta velem az egész életemet, le is íratta, aztán kijelentette, hogy nem vállal.


Szóval ilyen apróságok.

Rendes pszichológushoz szívesen elmennék, de olyan nem hiszem, hoyg van, vagy ha van is, akkor nem jó szakember, hanem jó ember. érted, amit a fenti szakemberek műveltek, annál egy empatikus, segíteni akaró átlagember is többet tud nyújtani.

2010. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Áltudománynak nevezik a szcinetológusok.
2010. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Ez esetben sajnálom, hogy nem találtál igazán jó szakembert.

Én jelenleg is kezelés alatt állok, anorexiás vagyok. ÉS igen, most már ki tudom mondani, hála a kezeléseknek.

2010. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Loooool! Am sztem a pszichológia nem hülyeség, csak a dokik szarnak a betegre, a fizetésükért járnak be "dolgozni". xD
2010. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!