Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez skizofrénia lenne?

Ez skizofrénia lenne?

Figyelt kérdés
A barátommal nem rég szakítottam, mert teljesen olyan mintha becsavarodott volna és agresszívvá vált.. Évekig voltunk együtt, de kb 1 éve mindig egyre súlyosabb tüneteket produkált. Állandóan azt mondja, hogy Őt mindenki tönkre akarja tenni, és hogy én is megcsalom, mert a hangok a fejében is megmondják. Egyre gyakoribb eset, hogy bezárkózik a szobájába, az ablaknál a redőnyt lehúzva majd utána teljesen betakarózva, mert szerinte Őt figyelik, és egész nap ezen szorong. Olyan dolgokat hoz sokszor összefüggésbe, amik ép ésszel belegondolva lehetetlenek.. Többnyire az utcára sem megy ki, mert azt mondja, hallja az emberek gondolatait és fél tőlük. Emellé állandó halálfélelme, van és nem bír aludni sem. Megnőtt az agresszivitása is, nem lehet vele beszélni, folyton üvölt, nekitámad a másiknak, volt hogy meg is ütött (ezért szakítottam) és ilyenkor az arca eltorzul, ijesztővé válik. Olvastam a skizofrénia tüneteit, és pontosan rápasszolnak.. Tényleg az lenne? Vagy ez lehet más is? Fontos lenne a válasz, mert a családjával nagyon jóba vagyok és szeretnék nekik segíteni, már kezeltetni akarják... Főként olyanok válasza érdekelne aki már élt skizofrén ember közvetlen közelében...

2015. febr. 25. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez eléggé egyértelműen annak tűnik. Paranoid skizofrénia.
2015. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem nem arra kéne várnotok, hogy itt diagnosztizáljuk neked mert valószínűleg ez így nem megy. A viselkedése alapján szüksége van orvosi kezelésre, majd ők megmondják mi a probléma pontosan.
2015. febr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azzal tisztában vagyok, én is, hogy orvosi ellátásra van szüksége, csak reménykedtem, hogy mondjuk az alváshiánytól lenne ilyen.. Nagyon remélem, hogy helyre tudják hozni.:(
2015. febr. 26. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez már annyira súlyos, hogy a sima pszichológus nem elég, hetente Fluanxol injekció kúra szerűen , különben vagy meghal, vagy valaki más hal meg, de akkor is tönkremegy az élete... Nagyon komolyan forduljon orvoshoz !
2015. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem a családjával, de sajnos a probléma az, hogy nem ismeri el, hogy beteg, és nem hajlandó sem orvoshoz menni, sem gyógyszereket szedni.:(
2015. febr. 27. 14:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Paranoid skizofrén a barátod, maradj távolt tőle! Az a család feladata, hogy kezeltesse. Van rá megoldás, kezeltetni kell kórházban és beállítani injekcióra. Azért kell az injekció, mert ezek a betegek megbízhatatlanok és nem veszik be a gyógyszereket. Egyedül ne maradj vele, mert életveszélyben lehetsz.
2015. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kései Sirató ***** válasza:
Örülj, hogy csak a barátod, nem a férjed, egy ilyentől nehéz lehet elválni. Menekülj tőle minél messzebbre. Mondd inkább azt, hogy nemi betegséged van, vagy találj ki valamit, ha zaklat. Én félnék tőle. Ha megöl, még le se csukják, mert elmebeteg. Legfeljebb kényszergyógykezelésre ítélik. Örök rettegésben akarsz élni?
2015. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Kábítószer túladagolás is kiválthat ilyen dolgokat. (Tapasztalat) Kb. egy év volt, mire kigyógyultam belőle...
2015. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!