Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha nyílt...

Mit lehet tenni, ha nyílt utcán, egyedül pánikroham tör az emberre?

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt pár száz méterig jutottam, annyira rosszul lettem, hogy azt hittem végem van. Fogalmam sem volt, hogy miként jutok vissza azon a pár száz méteren. Teljesen egyedül voltam, tényleg halál félelmem volt. Azóta remete életet élek, sehol sem voltam. Már az indulás gondolatára is rám tör az érzés.

2015. febr. 27. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
én is pánikbeteg vagyok, tudom hogy nehéz. nincs senki aki esetleg elkísér? könnyebb lenne ha úgy próbálnád szokni a tömeget és a kimozdulást hogy van veled valaki..
2015. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon, szüleimet nem akarom (és nem is tudom) mindig mindenhova elrángatni. Van egy jó barátom, vele hetente összefutunk, akkor azért sikerül kimozdulni, de már vele sem jutok messze. Viszont nem élhetek így bezárva, nem tudom mit tegyek. :\
2015. febr. 27. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsősorban nyugodtnak kell maradnod. Ha valamilyen járművön vagy akkor szállj le, és kezdjél el nyugodtan sétálni. Ne kapkodd a levegőt, hanem csak felszínesen lélegezzél, ugyanis a sok oxigén erősíti a rohamot. Próbálj valami más, neked kellemes dologra gondolni. Hidd el, ezeket a dolgokat be lehet gyakorolni. És akkor már tudni fogod, hogy neked is van valami ellenszered, a roham ellen. A nyugodtság. A légzésnél zacskóba lélegezz. Vagyis a levegőt, amit kifújsz, egy nyitott zacskóba fújd. A következő levegőt meg már onnan szívd ki. Csak nyugisan. Otthon próbáld ki. Ne hagyd, hogy a félelem eluralkodjon rajtad. Ha tudsz, menj el orvoshoz. Elsőre a háziorvoshoz, és meséld el neki a panaszodat. Ő majd tudni fogja, hogyan segítsen.
2015. febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Átmeneti megoldás, ha van valaki, akit ilyen esetben fel tudsz hívni. Egy időben a barátnőmmel egymást hívtuk (mindketten pánikbetegek voltunk).

Aztán fontos, ha tudatosítod, hogy a pániktól semmi bajod nem lehet. Fiziológiailag annyi, mint egy kiadós cardio-edzés, nem okoz egészségügyi problémát, bármennyire is ijesztő.

Ha ezt tudatosítod, utána megtanulhatod megélni a pánikot. Nem félni tőle, hanem hagyni eluralkodni magadon. Közben tudatosítva, hogy nem lehet semmi bajod tőle. Ha nem félsz tőle, pár alkalom után nem tud eluralkodni rajtad, le tudod állítani.

De a legjobb megoldás, ha megkeresed és feldolgozod az okát (szakemberrel) és akkor megoldódik a probléma (én ezt tettem, működik).

2015. márc. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, a légzést aránylag jól tudom kezelni már, legalábbis azt hiszem. Ezért is ijedek meg még jobban, hogy tovább zsibbad a kezem és szárad a szám, annak ellenére, hogy lassan és nyugodtan próbálok lélegezni. A zacskó tényleg jó ötlet. Igen, amúgy kardiológián ki is vizsgáltak, nagy problémám nincs vele, de a legkisebb fizikai aktivitásra is felgyorsul a szívem, mintha maratont futnék. :\ Egyébként háziorvosnál voltam, adott xanaxot, ami az elején segített, mára viszont nem nagyon. Le szeretnék állni vele, de az sem egyszerű.


A telefonálást rendszeresen használtam. Volt egy komoly kapcsolatom, akármikor gondom volt és felhívtam, már a hangjától megnyugodtam. Sajnos ennek a kapcsolatnak vége szakadt, majd utána fejest ugrottam egy másikba. Akkoriban is alkalmaztam ezt a technikát, de ő már nem tudott annyira megnyugtatni. Viszont elterelte a figyelmem. Most egyedül vagyok (hosszú idő után) és legjobb barátom is állandóan melózik, szóval csak szüleimet tudom felhívni, de őket sem állandóan. :\

2015. márc. 2. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!