Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van akinek a családtagja...

Van akinek a családtagja skizofrén? Édesapám már 18 éve ilyen beteg. Kb 13 évig nem volt gond vele. Novemberben kórházba került és kapott vért.

Figyelt kérdés
Onnantól kezdve kezdett el szabadulni a pokol.Most már ott tartunk,hogy nagyon nehéz vele.Az én idegeimet is kezdi felőrölni.Jön a tavasz és már előre félek mi fog ránk várni.Akinek van ilyen családtagja,tudna adni ötletet,hogy mivel lehet a figyelmét lekötni?Sajnos egyedül kell hagynom napközben,mert nem tudom megoldani a felügyeletét.
2015. febr. 28. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk van hasonló beteg,pont tavasztól őszig könnyebb magát elfoglalnia,fűnyírás,kertészkedés,gyomlálás,gyümölcs szedegetés,hintázás,ilyesmi. Mi a gond nálatok tavasztól ?
2015. febr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azzal még nem lenne gond,hogy kertészkedik.De tavaly is minden féle lomokot hozott le a padlásról,a pincéből.Úgy nézett ki a kert mint egy szeméttelep.Kiment az utcára és a szomszéd háza elött szedte le a virágait.Ráadásul szomszédunk a testvére,akivel haragban vagyunk már 30 éve. Tudják,hogy beteg de még is hergelik.Ki tudja még mit csinált míg nem voltam otthon.
2015. febr. 28. 15:27
 3/5 anonim válasza:
Azonnal orvoshoz kell fordulni. Előfordulhat, hogy nem szedi a gyógyszerét, s ilyenkor erősödik a betegség. A pakolási kényszer - aminek nincs tudtában - a betegség elmélyülése. Erősebb gyógyszeres kezelés beállítás szükséges a Pszichiátrián.
2015. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos volt zárt osztályon.Ennyire tudták beállítani neki.Amíg nem tudták még ennyire sem beállítani a nap 24 órájából ,jó ha 3 órát pihent.
2015. febr. 28. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy rossz ezt hallani,meg kimondani is,ez egy szörnyű betegség ami a család idegeit is kicsinálja teljesen,ês előbb-utóbb eljöhet az az állapot amikor önveszélyessé ne adj isten közveszélyessé válhat,talán jobb lenne megfontolni egy bentlakásos intézményt,és hétvégekre,ünnepekre hazavinni amikor tudsz felügyeletet biztosítani a számára.
2017. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!