Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemzavaros csoporttárs...

Figyelemzavaros csoporttárs főiskolán. Mit tegyünk vele? Ki vagyunk, mi csoporttársai készülve tőle!

Figyelt kérdés

Most 19 éves fogyatékosségi papírja is van a figyelemzavaráról. Mellette még hiperaktív is. Már egy éve járunk vele egy szakra (27en vagyunk összesen a szakon) és a többségnek is kezd elege lenni a viselkedéséből.


Egy év alatt még van olyan csoporttársunk akinek nem tudja a keresztnevét sem. Hirtelen nem jut eszébe más ember neve stb

Ezen felül rázza a lábát a széken, a tollát rágcsálja, ütögeti az asztalhoz, ujjai között mozgatja a tollat ami kb 2 percenként hangosan a földre esik.

A tolltartóját nem találja erre meggyanusít engem hogy elloptam. Mondom neki nem igaz, erre 1 óra múlva a padban találja meg.

Amikor beszélek vele olyankor be nem áll a szája, mondok valamit beleszól nem hagy végig beszélni, lábait rázza, az ujjaival babrál fűszálat, mobilt bármit ami a kezében van.

Idegesítő és roppant fárasztó vele lenni a nap 10 órájában körülbelül.

Néha üvöltözik, máskor sír mert megbukott vizsgán és tanárnak sírva mondja tanult egy csomót csak nem tud koncentrálni és ezért nem készült fel jól. Tanár meg csak nevet ahogy mi is.

Folyton felmentéseket kap matematikából meg egyéb tárgyakból diszkalkólia miatt. Ez is idegesít engem hogy én meg tanuljak.


A másik hogy amikor van szakbuli olyankor folyamatosan részegre issza magát, feldönt mindent, másokban elesik. Ordítozik, üvölt nem normális részegen. Múltkor is buliban annyit ivott hogy lehányta az egyik csoporttárs lánynak a hátát és haját.


Na szóval a kérdésem az lenne mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel? Valakinek tapasztalat? Mert engem nagyon feszélyez hogy gyanusítgat, folyton rámír facen hogy segítsek neki, nem hagyja hogy elmondjam a mondatomat, órán nem tudok figyelni mert hangosan beszél mással a hátam mögött, néha beszól hogy csak nézek nem tudom az okát stb


SEGÍTSÉG!!!



2015. márc. 3. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezzel kedvezményekhez lehet jutni? Szereznem kéne ilyen papírt.
2015. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Valószínűleg börtönbe mennél mert azt csalásnak hívják amit leírtál fentebb! De te tudod..
2015. márc. 3. 19:11
 3/13 anonim ***** válasza:

1., próbáljatok valami pozitív dolgot is találni ebben a személyben!

2., ha megtaláltátok azt kell kiemelni, a negatívumokat meg egy kicsit félre tenni

3., segíts neki valamilyen minimál-rend programmal, hogy ne legyen a feje egy "őskáosz"

Kevés feladat egyszerre, de azt következetesen végre kell hajtania. Pl. "addig ne ülj be a padodba, amíg nem rendezted el a dolgaidat (tanszerek)" ,stb

4., bár nagyon nehéz lehet Őt elviselni, de meg kellene próbálni az alábbi módszert: képzelj el egy hófehér lapot a fejedben, vagyis amikor meglátod őt, söpörj ki minden rossz gondolatot, és koncentrálj arra, hogy elfogadd őt, a hibáival együtt. Talán Te sem vagy tökéletes...

2015. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Èletunt vagy.
2015. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Eszem megáll, hogy ilyen embereket felvesznek az egyetemre... Továbbtanulni nem kötelező, ha valaki a képességei alapján nem alkalmas rá, akkor nem alkalmas. Maximálisan mellette vagyok, hogy a rossz kürölmények között élő tehetséges fiatalok tanulmányait támogassa a társadalom, de ha valaki nem egyetemre való, akkor a kör bezárult. Felmentés matematikából a felsőoktatásban?! Majd ugyanazt a diplomát adják neki, mint a többieknek, akik végigcsinálták a teljes képzést?! Ennyi erővel, ha annak idején szereztem volna papírt róla, hogy nekem a gyógyszertan lelki válságot okoz, akkor tutira nem kellett volna vizsgáznom belőle... Agyrém.

Bántani nem kell a srácot, de nem kötelességed elviselni a tolakodását sem. Ha zavar, akkor ne durván, de határozottan küldd el.

2015. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hatos vèlemènyèt 100%-ban osztom.
2015. márc. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez az ember biztos nem zseni, mert akkor nem bukna meg! Aki ennyire figyelemzavaros és ki tudja milyen idegi bajai vannak mit keres egy főiskolán???? Nekem diszlexiám van, én is megpróbálhattam volna bejutni főiskolára, még plusz pontot is adnak ilyen xarság miatt, de minek mentem volna? A diplomához nyelvismeret kell, hogy kiadják, tudom, hogy képtelen lennék egy középfokot összehozni így nem is mentem fősulira, mert tisztában vagyok a képességeimmel. Akinek diszkalkuliája van, nem tud számolni, az hogy akar diplomát, könyörgöm? Nagy hülyeségnek találom, hogy az ilyen embereket beengednek a felső oktatásba, mert minek? Valamiben lehet erősebbek vagyunk az átlagnál, de van egy nagy hiányosságunk is és az nagy gáz, ezzel nincsenek ezek az emberek kisegítve, hogy egy ilyen problémával plusz pontokat adnak és nem is fair azokkal szemben, akiknek nincsenek ilyen velük született gondjaik. Szóval nem tudom, ilyen figyelemzavaros ember, nem fogja tudni elvégezni a főiskolát.
2015. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, te feladtad, ez a te gyengeséged tükrözi, ennyi. Nekem is van diszlexiám (igaz enyhe), mégis megtudtam tanulni úgy-ahogy angolul, meg magyarul is. Az életben nem lesz perfect az angolom valószinüleg, de hogy ezért az életem célját feladjam, ejjj ember...
2015. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Egy év alatt még van olyan csoporttársunk akinek nem tudja a keresztnevét sem. Hirtelen nem jut eszébe más ember neve stb

Ezen felül rázza a lábát a széken, a tollát rágcsálja, ütögeti az asztalhoz, ujjai között mozgatja a tollat ami kb 2 percenként hangosan a földre esik. "

"Amikor beszélek vele olyankor be nem áll a szája, mondok valamit beleszól nem hagy végig beszélni, lábait rázza, az ujjaival babrál fűszálat, mobilt bármit ami a kezében van."


Ennyi erővel én is figyelemzavaros vagyok. Ez mind igaz rám, persze amit nem emeltem ki, az nem.

2015. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ami nem megy nem kell erőltetni, akinek nincsenek meg a képességei, az hiába akarja, nem fogja elérni a célját. Lehet vele vergődni, de hosszú évek után rá fog jönni, feleslegesen baxta el az éveit, és kiesett ezzel sok ideje, amit sokkal hasznosabban is tölthetett volna.
2015. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!