Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek szorongásos...

Szerintetek szorongásos rohamokkal megéri elmenni nagyvárosba?

Figyelt kérdés
Nem sokára készülünk egy csoporttal Londonba, de nem vagyok biztos benne, hogy jó döntés-e elmennem, mert aggódom, ha rám jön a szorongás városnézés közben, akkor a többieknek csak problémát okozok, persze nem is szoktam kimutatni, mert mindig tartom magam, de ha esetleg rám jönne ilyen ájulás és hisztéria tünetként, olyankor mi a teendő? Mi számotokra a megnyugvás?

2015. márc. 6. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szorongás ellen nézd meg ezt: [link]


Nagyon aranyos. Ha a Kisvakond, a Nyuszi meg a Süni helyt tudott állni a nagyvárosban, akkor neked is sikerülni fog!

2015. márc. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tényleg aranyos, de ezek komoly fájdalmas fizikailag kimutatkozó tünetekkel járnak, migrén, zsibbadás, végtagbénulás, fuldoklás, ájulás, hányás.
2015. márc. 6. 00:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is: pozitív hozzáállás, ne görcsölj azon, hogy vajon rosszul leszel-e. Maga az ettől való rettegés is kiválthatja a tüneteket.


Gyógyszert szedsz rá? Ha igen, legyen nálad. Amit még tudok ajánlani, az a B vitamin: adott esetben az émelygést is enyhíti, illetve ha rendszeresen szeded, oldja az idegi feszültséget. Valamilyen B-komplex vitamint vegyél, abban az összes „alfaja” (B1, B2, stb.) benne van.


Ha mégis rosszul érzed magad, többféle praktikával próbálkozhatsz. Azt te tudod, hogy nálad melyik az eredményesebb, ha egyedül vagy és valamilyen módszerrel megnyugtatod magad, vagy ha valaki eltereli a figyelmed, mert szóval tart, stb. Az ilyen rohamokkor túl sok adrenalin termelődik, ezt pl. mozgással le tudod vezetni. A legegyszerűbb szerintem az, ha hevesen legyezed magad, ezt bárhol és bármikor tudod csinálni, és még levegőd is több lesz.

2015. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én már nagyon régóta küzdök szorongással, van, hogy rettenetesen megkeseríti a napjaimat. Bár szerintem neked pánikrohamaid lehetnek inkább a leírtak alapján. Ebben is volt részem régebben, volt, hogy minden napos volt. Mostanra sokkal ritkább, csak akkor jön elő, ha valami olyasmi történik körülöttem, ami a végsőkig megrémít és ha nem tehetek ellene semmit. Én sosem hagytam, hogy ez a betegség legyőzzön engem és megakadályozzon abban, hogy éljek. Én nem csak kirándultam Londonba, és nem csoporttal, hanem teljesen egyedül kiköltöztem. Immár 9 hónapja. Azt vettem észre, hogy a környezetváltozás, és az új élmények nekem mindig jótékonyan hatottak a szorongásra. Csak akkor jött elő újra, amikor már beleszoktam az itteni életbe és nem volt új többé. Most szenvedek, mint a kutya, de akkor sem adom fel. Tudom, hogy én fogok nyerni végül :)


Egyébként azt nem írtad, hogy a rohamaid valamilyen meghatározott dologra jönnek e elő, vagy csak úgy bármilyen stressz hatására? Mert azért ettől is függ sokminden. Pl. ha a tömegtől pánikolsz, akkor tényleg ne gyere inkább. De ha csak általános szorongásról van szó, akkor egy ilyen élmény csak jót tehet, eltereli a figyelmed.

2015. márc. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!