Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom introvertáltból...

Hogyan tudom introvertáltból extrovertálttá, vagy legalábbis nyíltabbá és beszédesebbé "konvertálni" magam? Létezik ilyen terápia? Pl. A kognitív viselkedésterápia jó lehet erre?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó rá, és az különben sem erre való.

Te most nagyon szeretnéd hallani, hogy igen, meg lehet változni, van rá ilyen módszer, stb.

Megértem, mert én is ilyen vagyok, de nem lehet. Viszont tudd, hogy ha kiegyensúlyozott vagy, és jól vagy, akkor egyáltalán nem fog zavarni hogy introvertált vagy, tudsz majd társaságban is normálisan viselkedni, akár még jól is érzed magad. Az introverziót sokszor összekeverik a félénkséggel, gátlásossággal. Az nem introverzió, hanem félénkség. Igaz, az introvertáltakra jobban jellemző, de az egyik egy személyiségvonás, alapjellemző, a másik meg egy abnormalitás (nem betegség!).

Végül megjegyzem, hogy a témában nincs bizonyított tudományos tény, hogy vajon az introverzió vagy extroverzió mennyire változtatható át, mennyire genetikai, és mennyire környezeti összetevőjű.

2015. márc. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gömbicica ***** válasza:
0%

Szerintem tulképzett, beszükült vagy :-(

Van valamilyen emberekkel, kommunikációval szembeni ellenérzésed :-(

A külső szemlélődés a kisgyermekkor övéje, mikor is tanulja a mindennapi helyzeteket, a kommunikációra való felkészülést.

Valószinüleg gyerekkorodban nem voltak Veled kommunikativak a szüleid, sokat lehettél egyedül(

-ha tévedek, bocsánat-


hajnali fél 2-kor ilyen problémád van?

gép előtt nem leszel sem nyiltabb, sem beszédesebb.

emberi személyes kapcsolatok által biztosabban sikerülni fog.


Aztán már ahogy visszanézem, elég régóta esz a probléma((((


A változás mindig magunkon mulik. Nem kell ehhez semmlyen terápia. Te magad kellesz, és az akarat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

2015. márc. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Angelo84 válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy jelen állás szerint nem tudjuk, hogy át lehet e változtatni, vagy sem (legalábbis nincsenek konkrét bizonyítékok). Van akinek sikerül, van akinek nem a beszámolók szerint. Egy dolgot azért megjegyeznék, bár ez saját tapasztalat lesz. Én kb 13-14 éves koromban észrevettem, hogy gyakorlatilag olyanná varázsolom a személyiségem, amilyenné szeretném. Egészen egyszerűen csak annyit tettem, hogy a használni kívánt viselkedésformákat (úgy hogy elemeztem, hogy mit is jelentenek) elkezdtem tudatosan alkalmazni, figyeltem a szituációkra, és mindig a "kívánt" viselkedésformula szerint nyilvánultam meg, és egy idő után már rögtönzötté, "ösztönössé" vált.


Ebből azt a következtetést le lehet vonni, hogy igen sikerülhet átváltoztatni, persze erre rá lehet fogni, hogy hát ennyi idősen még nem volt kiforrott valakinek a személyisége, meg környezeti hatás, meg stb...de én mindig azt mondom, hogy a környezet, a neveltetés, a gének nagyon nagy befolyással vannak egy egyén viselkedését tekintve, de ezek nem határozzák meg az egyén viselkedését, csak befolyásolják, ugyanis, bár sok esetben nagyon nehéz, de mindig az egyén határozza meg saját magát...és ha az egyén úgy definiálja magát, hogy egy önmagán változtatni képtelen introvertált, akkor tényleg az is, és nem fog tudni változtatni, viszont ha úgy definiálja magát, hogy minden jellemvonást, viselkedésformulát magában hordoz, és azt alkalmazza/alkalmazhatja amelyiket csak jónak látja (persze marha sok gyakorlás árán, vagyis nem egyik pillanatról a másikra), akkor képes átfordulni egyikből a másikba akár.


Tanács: Ne könyveljük el magunkat ilyennek vagy olyannak, mert pont ezzel állítunk fel korlátot magunk elé.

2015. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen jó.
2015. márc. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, harmadik, nagyon tetszik amiket írtál :)
2015. márc. 7. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!