Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek a háziorvosomhoz...

Ha elmegyek a háziorvosomhoz megmutatni neki az összevagdosott kezem, tud rajtam segíteni, vagy elküld egy pszichiátriára, kényszerzubbony stb?

Figyelt kérdés
Nagyon durván össze van vágva a kezem, és nem engedhetem meg magamnak a pszichológust, pszichiátert, ezért gondoltam, hogy elmegyek a háziorvosomhoz, de félek, hogy hülyének, ön és közveszélyesnek nézne, és kényszerzubbonyig meg se állnék.

2015. márc. 6. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Ne aggódj, senkit nem érdekel a divatból összekarcolt kezed, ítt a Gyakorin is csak egy vagy a millióból: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=vagdosom+mag..
2015. márc. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem divatból csinálom...
2015. márc. 6. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetsz a háziorvoshoz, de tudod ahány ember annyi reakció, nem tudhatjuk miként fogja kezelni. Nagyon széles a skála, hogy erre hogyan reagálnak az emberek és az orvos is csak egy ember, plusz nem is az a szakterülete hogy ezt tudja kezelni.

Én a helyedben vagy úgy mennék el hozzá, hogy nem mutatnám konkrétan a hegeimet, csak mondanám, hogy elég katasztrófa minden és lelkileg nem vagyok rendben és mondja meg, hogy ilyenkor hova fordulhatok, vagy a másik lehetőség hogy te magadtól kideríted, hogy hova mehetsz és rögtön őket keresed meg. Én anno a Pszichiátriai Gondozóban jártam sikerrel. Ők ahogy elnéztem többnyire a kórházaknak szoktak a részei lenni és a feladatuk, hogy azokat a pszichiátriai betegeket lássák el, akik csak ambuláns kezelésre szorulnak, nem fekszenek be. Nálunk pszichológus is dolgozik ott a pszichiáter keze alatt, ha az orvos úgy dönt akkor hozzá is járhatsz. Az egészet a TB állja. Szóval ha tudod melyik kórházhoz tartozol, akkor keress rá a neten és nézz utána, hogy ott van-e ilyesmi (nem mondtad hol laksz így nem tudok konkrétabb segítséget adni). Ha megtaláltad őket, akkor telefonálj, kérj időpontot és kérdezd meg kérnek-e beutalót (sok helyen nem, de van ahol igen, bár ez néhol a honlapon is fent van már) és ennek függvényében lehet hogy mégis el kell menned a háziorvoshoz, de akkor már konkrétabban mondhatod, hogy mégis mit szeretnél.

Szóval ahogy te jónak látod... A pszichológus nincs garantálva, hogy lesz ingyen, de pszichiáterhez biztos mehetsz. Van segítség.

2015. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Kényszerzubbony? :D

neked se sok fogalmad van a pszichiátriáról úgy látom :D

én már feküdtem bent, ha gondolod irj privit és mesélek :)

2015. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass hülye híresztelésekre. Menj el a háziorvoshoz, és kérj segítséget.
2015. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Elisabeth07 válasza:

Mindenhol van pszichiátriai gondozó, ahol remélhetően tudnak segíteni. Ott nem kell fizetni a pszichiáternek. Kényszerzubbonyt már nem használnak, ettől ne félj!

A háziorvosoddal meg csak akkor beszélj, ha van hozzá bizalmad. Egyébként hol laksz? Pesten pl. a SOTE-ra egész biztosan bemehetsz ingyen és bérmentve, és segítenek.

2015. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!