Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valami bajom ettől a...

Lehet valami bajom ettől a gyógyszertől? 13/l

Figyelt kérdés

Apukám elvitt egy pszichiáterhez és Anafranilt írt ki nekem. Egy dobozzal kell beszednem (30 tabletta) már csak 8 db van, utána vissza kell menni kontrollra. A következő egy hónapra szerintem úgyis kiír egy következő dobozzal, mivel ez egy antidepresszáns és hát nem lehet egyik napról a másikra lejönni róla, hanem fokozatosan kell abbahagyni. Apukám azt mondta, hogy ez a pszichiáter depresszióra utaló tünetekre írta ki nekem ezt a gyógyszert (apukám szerint én beteg vagyok) Viszont az igaz, hogy nem anyukámmal élek, de neki egész más a véleménye erről a helyzetről. Szerinte nekem semmi bajom sincs, csak apukám azt akarja, hogy betegségtudatom legyen. Anyukám elmondása szerint "olyan nem létezik, hogy valakit a "beteg" jelzővel illetnek, 40 perc beszélgetés után antidepresszánst írattatnak ki 13 éves létére depresszióra utaló tünetekre"

Az itt leírtak alapján ti hogyan ítélitek meg? Anyukám vagy apukám mond igazat? Mert, ha apukám, akkor vegyétek úgy, hogy nem tettem fel ezt a kérdést. Viszont ,ha anyukám, akkor felkeresek egy másik orvost (anyukám külföldön él) és a következő hónapban elhagyom ezt a gyógyszert.



2015. márc. 8. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyógyszer tájékoztatójában ez van:"

Az Anafranil tabletta alkalmazása gyermekkorban, vagy serdülőkorban csak az orvos kifejezett javaslatára és a meghatározott indikációkban (éjszakai ágybavizelés, rögeszmés-kényszeres szindrómák) adható." Te még bőven a gyerekkorban vagy,tehát rád is vonatkozik.Apukádnak nagyon érdekes elképzelései vannak a gyerekek lelki világáról véleményem szerint.Mert ha úgy látja egy szakember,hogy depressziós vagy,annak vannak lelki okai is.És nem biztos,hogy mindjárt egy tablettával kéne kezdeni a terápiát.Pszichológusnál voltál egyáltalán?Szerintem beszéld át anyukáddal ezt a dolgot,talán ő tud neked segíteni.

2015. márc. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Pszichológushoz nem vittek ezügyben, viszont két hónapja voltunk (anyukám, apukám, tesóm meg én) családi okok miatt egynél és ő nem vett észre rajtam semmit.
2015. márc. 9. 15:07
 3/3 Elisabeth07 válasza:
Szerintem keress fel egy másik orvost,vagy pszichológust, az elmondásod alapján legalábbis szerintem fölösleges gyógyszert szedned.
2015. márc. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!