Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kommunikácios zavarok -...

Kommunikácios zavarok - hogyan lehetnek szószátyár, és a beszélgetés ne faggatózásból álljon - mit tehetek ezert, ha csendes vagyok és nem tudok mit felhozni?

Figyelt kérdés

ne csak kérdésekbol alljn minden,mint pl. hogy vagy? mikor josz? mikor mesz legkozelebb? mennyien voltatok meg hasonlo


Probalok csatelni lanyokkal,hogy gyakoroljak,hogy legyek izgalmasabb? Hogyan legyek akar fiuk tarsasagaban is beszédesebb?



2015. márc. 20. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Első lépésként mondjuk tanulj meg tisztességesen magyarul írni és fogalmazni, hogy értsék az emberek, amit mondani akarsz.
2015. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első, neked pedig nem ártana utánanézni, mit jelent az empátia, mert nyilvánvalóan fogalmad sincs. A helyesírással példálózni pedig legalább olyan tuskóság, mint azzal jönni, hogy "különben is, hogy nézel ki..."

Lehet, hogy nem ír helyesen, de ez nem az a fórum, ahol másokat minősítened kell, hanem segítened nekik.

Kérdező, valamennyire lehet fejleszteni a kommunikációs készséget, de valószínű, hogy az egyéniségeden ez nem fog gyökeresen változtatni. Egy befelé forduló (introveltált) típus általában nem válik olyanná, aki imádja, ha ő van a középpontban. Az egyetlen tanács talán az, hogy próbáld meg elfogadni, hogy ilyen vagy, és ne gondold, hogy emiatt kevesebbet érsz másoknál. Akik pedig emiatt kinevetnek, azokkal ne foglalkozz. Aki ez alapján ítél meg, az egy felületes ember, és kár rá fecsérelned az időt. Nagyon sok ilyen ember van, mint te, és ők is nap mint nap küzdenek ezzel, többek között én is.

Talán megpróbálhatnál összeírni mondatokat, témákat, kérdéseket, és megjegyezni őket, hogy legalább a megismerkedés elején legyen valami a tarsolyodban ha lefagynál. Nyilván a szószátyár emberekkel a legjobb ismerkedni, mert akkor mindig van téma, te is hamarabb feloldódsz, és minél tovább beszélgettek annál könnyebben megy. De sajnos olyan tippet nem tudok adni, ami teljesen megoldaná a problémát.

2015. márc. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. válaszoló, egy szót sem írtam helyesírásról. Nézd csak meg a mondatait, teljesen értelmetlenek, alig lehet rájönni, miről is szól tulajdonképpen ez a kérdés.


Azt írja a kérdező, hogy "csatel" lányokkal (ilyen szó amúgy nincs, de tökmindegy), tehát gondolom interneten levelezik velük írásban. Ha ott is ennyire nem figyel a fogalmazásra, csak összevissza írogat random szókapcsolatokat egymás után, akkor nem csoda, hogy nem tartják valami izgalmas személyiségnek, hiszen nem értik őt. Alap dolog, hogy ha valakivel írásban társalogsz, akkor annyival megtiszteled az illetőt, hogy átolvasod, amit írsz, és megnézed, hogy értelmes-e. A helyesírásnak ehhez semmi köze. Tökéletes helyesírással is lehet értelmetlen, zavaros mondatokat alkotni.

2015. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösznöm a válaszokat.


@1: Nekem értelmesnek tunt amikor kiirtam a kérdésem. A chat-t tenyleg elirtam. Annyit azért tudni kell,hogy szlovakiai vagyok. Ha volna kedved szivessen elolvasnám,hogyan kellett volna feltennem a kérdésem - hogy ebbol is tanuljak.

2015. márc. 20. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!