Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 17 évesen pánikbeteg vagyok,...

17 évesen pánikbeteg vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok, 2 éve pánikbeteg . Akkor volt egy nagyobb változás az életemben, ugyanis elkültöztünk. Teljesen megváltozott a környezetem, a barátaimmal megszakadt a kapcsolatom, ráadásul ekkor mentem középiskolába is. Minden megváltozott. Régebben a suli közelebb volt, most buszoznom kell minden nap. Ha a buszon vagyok, szinte folyamatosan rosszul érzem magam, szorongok, úgy érzem megfulladok, és ok nélkül remegés fog el, pedig kint kánikula van. Ugyan így ha bevásárlóközpontban, vagy utcán, vagy egyszerűen csak tömegben vagyok. Utálom amikor úgy néznek rám az emberek mintha bolond lennék, de lehet, hogy csak én érzem úgy. 3 éve barátnőm is volt, de vele is szakítottam. Teljesen magam allatt vagyok, nem szeretek kilépni a házból. Sokat hiányoztam iskolából is, meggyőztem magamat, hogy azért vagyok rosszul mert beteg vagyok. Elmentem mindenféle kivisgálásra de semmi bajom nincsen. Félek erről bárkinek is személyesen beszélni, még a szüleimnek is. Pszichológustól pedig egyszerűen rettegek. Mit tegyek?
2008. aug. 26. 11:08
 1/5 anonim válasza:
100%
Közeli barátnak se mersz erről beszélni? A szüleiddel pedig nyugodtan megdumálhatod, mert jót akarnak neked. És megnyugtatlak, a pszihológussal sincs semi baj. Én is jártam egy időben, és nagyon kedves volt, végig hallgatott, és próbált segíteni. De tényleg nem kell félned tőle. Ha tényleg nem mersz erről senkinek se beszélni személyesen, az azért jó lépés, hogy így a neten feltetted a kérdést.
2008. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Szia!Én is pánikbeteg vagyok pár éve,de hála az ének,most tünetmentes..(kop kop kop)!A tüneteidet figyelembevéve,szerintem Neked pszihiáter kell nem elég a pszihologus!Miért félsz tőlük?Ők azok akik segíteni akarnak és tudnak!Nekem gyógyszert kellett szedni,ami pár hét alatt elviselhetővé tette a dolgaimat!Valamit muszály lépned,mert ebből egyedül család és egy jó orvos nélkül nem sokaknak sikerül kilábalni!Ne szégyeld,én még korházba is voltam a pszihiátrián,mégsem tart senki se bolondnak!Ez népbetegség sajnos,én nem tehetsz róla!Egyszerűen leállt az agyadban egy hormon termelődése,amit a gyógyszer majd elősegít!Keress a neten pánikbeteg fórumoka( pl hoxa,női portal),Nekem sokat segítettek a sorstársak!

Kitartás,tudom min mész át sajnos,de lépned kell,mert te indíthatod csak el a gógyulásod,amit erősen akarnod kell!

Esetleg elmehetsz egy kineziológushoz,bár arra nincs tapasztalatom!

2008. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
ha félsz egyedül elmenni pszichológushoz, menj el valamilyen önismereti csoportba, pl. pszichodrámára vagy h szeretsz rajzolni, művészetterápiás csoportba; ha a tánc áll hozzád közelebb, a táncterápia is jó lehet. szerintem ezek nagyon jók, mert nem kell beszélned semmiről, amíg nem akarsz, viszont segítenek ellazulni, a többieken keresztül is hallhatod,ki hogyan oldja meg a problémáját. a gyógyszerrel csak annyi a baj,hogy csak addig hat,amíg szeded sajnos. én nagyon sok erőt kívánok neked! szedd össze minden bátorságod és próbáld ki!
2008. aug. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
első lépésként Neked kell igazán akarnod, hogy kigyógyulj ebből, és Neked kell elhatároznod magad. szerintem nem kéne fojlyton arra gondolnod, hogy beteg vagy, mert akkor csak még jobban elmélyíted magadban. ezután mindenképpen keress fel egy szakembert, hidd el, nem ciki vagy ilyesmi, ha ez a bajod, és különben sem kell elmondani ezt senkinek, ha nem akarod. persze a szüleiddel azért beszélj erről.
2008. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is ugyanilyen tüneteim voltak (szerencsére kb. 1 éve tünetmentes vagyok, bár a sulitól nagyon félek, mert nekem igazából az a bajom hogy nem bírok nyugodtan végigülni egy órát se, mert attól félek hogy rosszul leszek v. hogy hányingerem lesz, és már ettől az idegességtől is hányingerem van szóval ördögi kör)

Nekem tudják a szüleim, a barátaim is , és nem kell félned, nem néznek bolondnak, ha igaz barátok akkor segíteni fognak Neked:) Én tavaly jártam pszichológushoz, hát igazából annyira ő nem tud segíteni, abból jó, hogy elmondhatod neki bármilyen problémád, meghallgat. Én most kineziológushoz szeretnék majd járni, de nem tudom hogy itt a környékemen van-e megbízható, hatásos.

Én azt tudnám Neked ajánlani, hogy ha van akár egy olyan ember akiben megbízol, akkor kérd meg hogy kísérjen el olyan helyekre ahol a szorongásod jelentkezni szokott, hátha az a barát vagy rokon meg tud majd nyugtatni. És ha kibírtad, túlélted, akkor erősebb leszel, hisz "ami nem öl meg az megerősít" :) És persze az akaraterő nagyon fontos! Régebben még az 100m-re lévő boltba se tudtam elmenni, mert féltem , ehhez képest most tavasszal többnapos külföldi tanulmányúton vehettem részt. Mert tudtam hogy nem csinálhatom ezt (hogy hétköznapi helyzetektől is szorongjak) , ha el akarok menni. Ezért barátokkal eljártam moziba, discoba, új helyekre, és amikor túléltem rosszullét(hányinger, szédülés persze csak pszichés okkal) nélkül akkor már erősebbnek éreztem magam .

Remélem tudtam valamit segíteni.

Szívesen beszélgetnék Veled akár emailben v. msnen, ha van kedved írj privát üzit! :) 17 éves lány

2008. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!