Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatokkal küzdőkhö...

Kényszergondolatokkal küzdőkhöz szólna elsősorban a kérdésem:szoktak e olyan jellegű "egzisztenciális" gondolataitok lenni, amelyek az élet értelmével, emberi testtel, annak működésével kapcsolatosak?

Figyelt kérdés
Úgy értem,azon agyalni időnként, hogy milyen "fura" is embernek lenni, meg egyáltalán ahogy kinézünk, működünk...mindez annyira furcsa. Mostanában szorongásos időszakaimban előjönnek ezek a gondolatok, ilyenkor másokat is "idegennek" érzek és félek, hogy képtelenné válok a szeretetre, empátiára...folyton túl-analizálok mindent és olyankor nincs bennem spontán, természetes életöröm, csak a nagy kérdések. Persze van amikor eszembe se jut, de mostanában ezt játssza velem az elmém.:(

2015. márc. 28. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én is így vagyok sajnos, kiváncsi lennék a válaszokra
2015. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is van ilyen, csak azt nem tudom ez a kényszerbetegséghez tartozik?
2015. ápr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
hát a kényszergondolat az nem szimpla agyalás valamiről...hanem kemény szorongást vált ki,irracionális,énidegen!
2015. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy amikor ezen "agyalok", akkor szorongok...ahogy fentebb a leírásban is írtam; meg "énidegennek" érzem, mivel alapállapotban eszembe se jut ilyenekről gondolkodni, és olykor csak úgy betörnek az elmémbe ezek a gondolatok.

Nem nevezném derealizációnak sem, annyira nem irracionális az érzés, inkább az rémiszt meg olykor, hogy egyáltalán ezen gondolkodom.

Olyasmi érzés ez, mint amikor a suliban az emberi testről tanulsz és megdöbbensz, hogy az ember csak "ennyi". Vagy rémisztő az a gondolat is, hogy nem vagy egyéb, mint az agyad...egy időben elég sok idegrendszeri sérüléssel küzdő emberrel találkoztam, annyira furcsa/félelmetes, hogy mennyire sérülékenyek vagyunk:pl. egy szülés közbeni hypoxiás állapot és a személyiségnek lőttek..Nem rémisztő?

Kettes válaszoló, ha még olvasod: neked milyen jellegű gondolataid vannak pontosan? Irhatsz privátban is, ha gondolod...

2015. ápr. 21. 16:46
 5/9 anonim válasza:
Sajnos túl sok olyan dologról olvashattam itt, amelyek az én életemben is jelen vannak...
2015. ápr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És hogyan sikerül megbírkózni a "dolgokkal"?
2015. máj. 1. 20:34
 7/9 anonim válasza:
Nekem olyan félelmeim vannak, hogy félek a kontrollvesztéstől és félek hogy bántani fogok másokat, félek mintha elveszíteném a fejem és mintha átválltoznék valami szörnyeteggé és elképzelem hogy nem tudom visszafogni magam és mintha kényszeresen érzem hogy meg kell tennem amitől félek, mintha akkor megnyugodnék...borzalmas.. teljesen elferdíti a szememben ez az érzés vagy gondolat az igazi személyemet. Félek, hogy azzá válok amitől félek. Egyébként nem értem miért vannak ilyen gondolataim mert pont hogy imádok másokon segíteni és pont ezért egészségügyben szeretnék dolgozni, de félek nem lehetek már jó ember ha már éreztem ilyeneket... olyan mintha egy cérnaszál választana el attól hogy ilyeneket tegyek mint pl emberölés.
2015. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem gyakran vannak ilyen gondolataim, de en ugy gondolom, hogy ez teljesen normalis, es idonkent mindenkiben felmerulnek hasonlok
2015. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
van benne valami...
2015. aug. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!