Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Ti szedtek...

Pánikbetegek! Ti szedtek tartósan (naponta) nyugtatót? Abba akarom hagyni, de nem tudom, jó ötlet-e.

Figyelt kérdés
Napi szedés mellett is jönnek a rohamok úgy 3-4 naponta, olyankor muszáj bevennem még pluszba a napi 1 mg mellett is, mert egyszerűen nem elég. Tehát úgy döntöttem, abbahagyom és megtartom alkalmi gyógyszernek, azt akarom elérni ezzel, hogy csökkenjen a gyógyszertolerancia, ha így is, úgy is jön a roham, legalább ne 4 mg-ot kelljen bevennem rá, hanem mondjuk kettőt... Mert a 4-et a rendszeres szedés mellett brutál soknak érzem. Relaxáció egyelőre még csak késleltetni tudja a rohamot, visszaszorítani nem. Járok mellette terápiába és úgy érzem, segít. Antidepresszánst nem szedek egyáltalán, öt fajtát próbáltam, egyik se működik.
2015. ápr. 1. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen nyugtatót szedsz?
2015. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rivotrilt.
2015. ápr. 1. 15:08
 3/12 anonim válasza:
Milyen pánik betegséged van?
2015. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gyomorgörcs, kis hányásfóbiával, aztán ezekre a dolgokra pánikolok rá (és gondolom, ezért vált be a Rivotril, nem pedig a Xanax, jól ellazít és feloldja a gyomorgörcsöt, ettől elmúlik az egész. A Xanaxtól csak bealudtam).
2015. ápr. 1. 15:26
 5/12 anonim válasza:
54%
Nem volna jó valami alternatív gyógymódot keresni az egész életen át tartó gyógyszer szedés helyett. Mondjuk hipnoterapiat, vagy eljarni közösségekben, akik küszködnek hasonló problémával. Esetleg pszichológushoz fordulni, ha egy nem jön be, próbálkozni másikkal. Nem szabad feladni. De ha örökre gyógyszerektol akarsz fuggni akkor vedd semmisnek amit írtam
2015. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy járok terápiára, hipnoterapeuta ráadásul, és segít, de amíg még vannak a rohamok és a szorongás, addig szükségem van a gyógyszerre. Ráadásul a kérdésem pont arra vonatkozott, hogy abbahagyjam-e (mert abba szeretném, ha teljesen nem is tudom azonnal, úgy érzem, az alkalmi kisebb mennyiség jóval pozitívabb, mint az állandó. Aztán nyilván elhagynám teljesen, ha már nem lenne rá szükségem egyáltalán.). Értőolvasás, jókis skill. Kaphatnék mostmár hasznos válaszokat is? Légyszi.
2015. ápr. 1. 15:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia. Mesélnél nekem a hipnoterápiáról kérlek?:) Üzenetben. Írhatok?
2015. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van a gyógyszert illetően. A kevesebb néha több! Mármint ha Rivotrilról van szó, mindenképp! Sok sikert kívánok, erőt, egészséget és kitartást, és ne feledd, ha baj van, rám mindig számíthatsz!
2015. ápr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pánikrohamokkal pszichiáterhez kell fordulni. Rivotrillal még nem kezeltek pánikot. Főleg nem 4 mg-al. Fizetsz te ennek az embernek valamit?
2015. ápr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja bocs, akkor szerinted ki írja fel a rivotrilt, ha nem pszichiáter? A gyógyító sámándoktorom? A terapeutám is pszichiáter egyébként, pluszban terapeuta, de a gyógyszerezést nem ő intézi hanem a körzeti. Viszont tud róla és nincs kifogása. Természetesen fizetek a terapeutámnak, és természetesen tőle várom a gyógyulást, nem a rivotriltól, amiről írtam már párszor, hogy egyfajta szükséges rossz, amíg még szükséges. Egyéb ostoba kérdés?
2015. ápr. 3. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!