Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire rossz, ha állandóan...

Mennyire rossz, ha állandóan az öngyilkosságon gondolkozom? 14/L

Figyelt kérdés

Oké, tudom, hülye kérdés..És hogy úgy tartják, ha az ember ezt kérdezi/mondja, már úgysem teszi meg..De én úgy érzem, képes lennék rá..Tényleg.

Viszont még reménykedem, hogy jobbra fordulnak majd a dolgok, talán ezért is nem tettem eddig még meg..Nem?

Igazából nem is tudom, leginkább nem valakire lenne szükségem, akinek elmondhatom a gondjaimat, hanem valakire, aki elfogad, és/vagy szeret.

Jelenleg..Teljesen feleslegesnek érzem magam.

És egyáltalán nem szeretek élni sem.


2015. ápr. 6. 21:09
1 2
 1/11 schocko ***** válasza:
Ha most megtennéd, húsz év múlva nagyon megbánnád...beszélgess egy kicsit idős emberekkel...
2015. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hidd el nagyon sokan vannak ilyen helyzetben,de küzdeni kell és idövel "talán" jobb lesz...

ÉN is igy vagyok mostanában elég sürün,pedig én 20vagyok :( Ez van Nehéz az élet

2015. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A te korodban nekem is voltak ilyen gondolataim, még vagdostam is magam. Ma is néha nagyon szívesen elcsábulnék valami ilyesmire, hiszen mennyivel könnyebb feladni az egészet ahelyett, hogy kitartanánk, nem igaz?


Viszont ilyenkor mindig próbálok arra gondolni, hogy ha 14 évesen megtettem volna, akkor rengeteg szép, későbbi élménytől fosztottam volna meg magam. Én ebbe a gondolatba szoktam kapaszkodni, nekem ez segít.


Azt javaslom, esténként az ágyban próbáld meg átgondolni, milyen pozitív dolgok történtek veled aznap. Ne nagy dolgokra gondolj, hanem egészen pici dolgokat is vegyél észre (pl. ha valaki megdicsérte a ruhádat vagy a frizurádat). Ha szeretnéd, írd is le ezeket! Ha megvannak, hunyd be a szemed, és minden erőddel légy azon, hogy gondolatban újra átéld az adott szituációt, ami mosolyt csalt az arcodra, így szerintem azt a (pillanatnyi) boldogságot is újra átélheted, amit a szituáció okozott. Nekem így mindig könnyebb megbékélnem az életemmel. Rossz gondolatokkal nem szabad lefeküdni aludni! :)


Hidd el, hogy 14 évesen egészen más az életed, mint amilyen mondjuk 24 évesen lesz majd! Nem kell sok ész vagy ügyesség ahhoz, hogy ha elmúlsz 18 éves, akkor eldöntsd, hogy tanulni vagy dolgozni szeretnél. Ha egyetemre kerülsz, minden megváltozik, ha munkahelyed lesz és később kirepülsz a családi fészekből, még inkább! Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a változás így is, úgy is bekövetkezik majd, és bőven megvan rá a lehetőség, hogy jó irányba történik ez a változás. Ha most eldobod magadtól az életed, akkor nem adsz esélyt magadnak arra, hogy esetleg később, teljesen más körülmények között megtaláld azt, aki/ami boldoggá fog tenni.


Csak NE TEDD!


22/L

2015. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezeket leírtad..Én igyekszem, tényleg, csak nehéz.
2015. ápr. 6. 21:42
 5/11 sad_boy_ ***** válasza:

Én 34 vagyok és gyerekkorom óta vágyom a halálra.

Ez egy olyan lelkiállapot ami kitölti a napjaim, és hidd el már egyre nehezebb ezzel élni. Ne kerülj bele ha tudsz akkor tegyél ellene, kérj segítséget. Mert amikor temetésen irigy vagy, na ott már nincs minden rendben.

2015. ápr. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jelenleg én is ezen gondolkozom,voltak kísérleteim de a családom miatt nem merem megtenni...

Ha gondolod írj,szeretnék én is beszélni valakivel aki hasonló helyzetben,hasonló gondolatokkal van.

15/L

2015. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ugorj le a tizedikről.
2015. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Remek ötlet, köszönöm!
2015. ápr. 8. 22:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Régen nekem is voltak ilyen gondolataim. 14 évesen kb ami nem is olyan rég mivel most 17 vagyok. Tudod mi akadályozott meg engem benne?
2015. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat véletlenül entert nyomtam. Szóval az akadályozott meg, hogy ennek két típusa van. Az első akit legyőz a csőlátása a második aki talpon marad és kilábal belőle. A második győz az első veszít. Nem szeretek veszíteni...
2015. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!