Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki gyerekként pszichiát...

Ha valaki gyerekként pszichiátriára kerül felnőttként mi lehet?

Figyelt kérdés

Aki gyerekként depressziós,lelki gondjai vannak és öngyilkossági kísérletet is végrehajt,kap egy sárga lapot amikor a pszichiátriára kerül?

Ő felnőttként mi lehet? Ha tanul lehet belőle rendőr,

jogász,orvos? Vagy mivel veszélyes magára így sose lehet ilyesmi?

(egy barátomról van szó,15 éves,orvos szeretne lenni)



2015. ápr. 7. 14:09
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem ha kigyógyul, akár űrhajós is lehet.
2015. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nagyon reméljük, hogy segítenek meggyógyulni neki!

és akkor az lehet, ami szeretne lenni.

jobbulást

2015. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy valaki gyerekkorban depressziós, bármi lehet később (egészséges ember).


Ha gyógyszerfüggőt csinál belőle a pszichiátria, akkor nem lesz egészséges ember. Ha leszokik a gyógyszerekről, akkor is lehetnek maradandó károsodások a gyógyszerek miatt.


Depressziót nem pszichiátrián kell kezelni. Pszichoterápiával és szeretettel (család, barátok különös odafigyelése, társasági életbe bevonás, pozitív élmények)


+ mozgás, depresszióra mozogni kell, megvan ennek is az oka hogy miért segít. Taichi szerintem a legjobb, engem ez tartott életben. Nem tudom más mozgás is segített volna-e ennyit.


Természetesen felnőttként, meggondolva az öngyilkosság továbbra is racionális választásnak tűnik. Viszont már nem érzelmi alapon, irracionálisan vágyom rá, tehát a betegség, depresszió ural. Ez egyelőre eléggé életpárti eredmény, én inkább ezeket a módszereket ajánlom pszichiátria helyett, persze aztán mindenki maga dönt a saját vagy a rábízott kiskorú egészségével, gyógyterápiájával kapcsolatban.

2015. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) igen,jobban van és remélhetőleg elfelejti a butaságait mert nagyon szeretjük :)
2015. ápr. 8. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!