Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » állandó köhögést okozhat...

állandó köhögést okozhat valami mentális probléma?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki minid köhög mióta ismerem, ilyen "száraz" köhögésnek mondanám. Akár iskolában, akár kollégiumban vagy bárhol vagyunk nagyon sűrűn köhécsel.


Viszont!


Ha elkezd filmet nézni fülhallgatóval, vsgy zenét hallgatni szintén fülhallgatóval, akkor nem köhög, akár másfél - 2 óráig sem.


Rákérdeztem mi ez a köhögés, azt mondja allergia - amit én kétlek, mert évek óta minden évszakban, napszakban ez van, kivéve az olyan esetekben amit fentebb irtam, ezért gondolom, hogy ez valami tudat alatti probléma miatt lehet...



2015. ápr. 16. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
A tudat alatti, az nem mentális !! Nyilván van valami enyhe köhögési ingere, de mihelyt valamire koncentrál, nem veszi észre a köhögésre ingerlő kis ingert.
2015. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igazad van, kicsit helytelenül tettem fel a kérdést, de köszönöm a válaszod :)


Kicsit furcsálom, mégha ennyi is rá akár a magyarázat, hogy nen veszi észre az ingert olyankor, szerintem nen normális ez hosszú éveken át :S

2015. ápr. 16. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, okozhatja, sajnos nekem is hajlamos rá az egyik gyerekem. Valamit nem mer kimondani, gátlások miatt, az miatt köhög. Tehát mondana valamit, de inkább nem mondja ki, mert fél megbántani vele másokat. A füle pedig akkor szokott fájni, ha valaki szóval megbántja, vagyis olyat mondanak neki, amit nem akarna hallani.
2015. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:/ Még olyankor is csinálja ha külön van egy szobában egyedül, de a lakásban van más is. Hiába van a szobában egyedül..
2015. ápr. 16. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet porallergia is, az lakásban is köhögést okoz, és minden évszakban, vagy hátsó garatfali csorgás, ilyenkor is mindig torokköszörülési inger van.
2015. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet szorongás, én pl így szárazon köhögök ha szorongás miatt fáj a gyomrom (és elég gyakran fáj emiatt). Ilyen nagyon enyhe hányingerszerű érzés. Lehet, hogy ha eltereli róla a figyelmét, akkor ezért szűnik meg. De mi csak találgatni tudunk, az előző válaszolóknak is lehet igaza.
2015. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Refluxos betegek is sokszor krahácsolnak, az ember ilyenkor mindig úgy érzi, hogy van valami a torkában,.
2015. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!