Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból mennyi ideig...

Depresszióból mennyi ideig tart kigyógyulni? Van itt olyan, aki épp gyógyulásban van, vagy sikerült neki?

Figyelt kérdés
Mire lehet számítani? Olyan 4 hónapja járok terápiára, meddig kell még? Most olyan mintha nem haladnék semerre sem.

2015. ápr. 19. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 éve diagnosztizálták, érzésem szerint azonban már ennél régebb óta tart. A doki, mikor elkezdtem járni, valami olyasmit mondott, hogy ez nem egy hónap lesz, és nem is fél év. Nem tudom, pontosan hogy fogalmazott, de a lényeg, hogy azt mondta, sokáig fog tartani. Most már nem járok, én döntöttem így. Hogy még mindig depressziósnak számítok-e, nem tudom, de szerintem igen. A legjobb, amit tanácsolni tudok, hogy egyszerűen kérdezd meg a dokidat, mit gondol erről.
2015. ápr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, ő sem tudja megmondani..
2015. ápr. 20. 13:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok tényezőn múlik. Maga a terápia egy hosszú folyamat, akár évekig is eltarthat, de a depresszióból való kilábalás ennél jóval hamarabb is bekövetkezhet. (A folytatásra azért van szükség, hogy olyan tartós és gyökeres személyiségváltozások történjenek, hogy soha többé ne térhessen vissza a depresszió, de ezt menet közben úgyis érzékelni fogod, hogy meddig kell még folytatni.)


Hogy négy hónap alatt meddig lehet eljutni, az három tényezőn múlik: a pszichológuson, a páciensen és a terápiás módszeren.

Ha csak "beszélgetsz", és nem engeded át magad az érzéseknek, nem engeded felszínre törni a fájdalmas élményeket, akkor kevésbé hatékony.

Ugyanakkor a terápiáknak van egy nagyon fájdalmas szakasza (általában), amikor szembe kell nézni a negatív élményekkel, érzésekkel. Ha ebben vagy, az nem probléma, az már a gyógyulás jele. Nem egyik napról a másikra következik be a változás, hanem fokozatosan egyre jobb és jobb.

Én közel két éve járok, nagyon mély depresszió és pánikbetegség miatt kezdtem, intenzíven jártam (heti kétszer). Ezzel a gyakorisággal, és mert mertem szembenézni a fájdalmakkal, elég hamar megindult a változás. Viszont tudom, hogy másoknál ez néha később következik be. Amikor elkezdtek felszínre törni a fájdalmas érzések, élménye, az nagyon nehéz volt. De segített, utána már felfelé vezetett az út.


Beszélj a terapeutáddal az érzéseidről, hogy úgy érzed, egy helyben toporogsz. Neki az a dolga, hogy átsegítsen az elakadásokon! Ha mégsem menne, akkor az nem feltétlenül a TE kudarcod, lehet, hogy nem számodra megfelelő módszerrel dolgoztok, vagy a terapod személyisége nem megfelelő számodra. Akkor jobb váltani, mert egy másik módszer, szakember lehet, hogy többet ér.

Ha gondolod, keress privátban, szívesen megosztom a tapasztalataimat, és ha többet tudnék a terápiádról, akkor esetleg abban is tudnék segíteni, hogy mi a "hiba". Illetve van egyáltalán hiba, mert lehet, hogy nincs, csak nem érzed fejlődésnek azt, ami talán az.

2015. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!