Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy néz ki egy pszichiátria?...

Hogy néz ki egy pszichiátria? Milyen tettel lehet oda bekerülni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy hogyan néz ki belülről egy zárt és eny nyitott osztály.Miképp működik ez az egész.Mivel lehet oda bekerülni? Mitől függ,hogy meddig tartanak benntAki volt ott,akár csak látogatóba,mesélne nekem róla valamit pár mondatba? A felnőtt és a gyerekpszichiátria is érdekel. Köszönöm!

2015. ápr. 21. 19:56
 1/8 A kérdező kommentje:
*egy. bocsánat :)
2015. ápr. 21. 19:58
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Ez olyan kérdés, mint az operettdalban:... egy nagy huszárkaszárnya, jaj milyen lehet...
2015. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyitott osztály ugyanolyan, mint bármelyik más osztály.

Itt nyilván nem az ön- és közveszélyes betegek vannak.

Ide önként szokás bekerülni, ezer oka lehet, pl. depresszió, pánikbetegség, viselkedési zavarok, sokszor kivizsgálásra mennek be, és utána ambuláns folyik a kezelés.


A zárt osztály az zárt. Ott SEMMI cucc nem lehet a betegeknél. Nincsenek a lezárt területen belül ajtók a helyiségeken, be van kamerázva, éjjel-nappal többen őrzik a pácienseket.

Ide elég komoly okkal lehet bekerülni (öngyilkossági kísérlet, közveszélyes attrakció, alkohol/drog elvonási tünetek, skizofrénia akut szakasza....)

(Asszem) 24 órán belül orvosi konzílium dönti el, hogy megalapozott-e az ott tartás (személyiségi jogok).

2015. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
"Nincsenek a lezárt területen belül ajtók a helyiségeken, be van kamerázva, éjjel-nappal többen őrzik a pácienseket" ez a filmekben van csak így...
2015. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a filmekben van így, a Nyírőben pl. saját szememmel láttam.
2015. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja,a Nyírőben...már hallottam róla...aztán mégis simán kinyírta az egyik beteg a másikat a múltkor,talán hallottál róla.......szóval nem tudnak mindenkit mindig figyelni.Egyébként én ismerek kettő fővárosi ,és egy vidéki pszichiátriát,és nem olyanok mint ahogy te leírta.Vannak ajtók is.
2015. ápr. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem mindegyik egyforma, én csak a Nyírőt láttam, és az olyan, amilyennek leírtam. Bárki tudja tanúsítani, aki volt ott.
2015. ápr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

En voltam mindket osztalyon ( zart es az ugymond rehabilitacios osztalyon) szoval a zart osztaly eleg kemeny hely.. konkretan nincs tukor a furdoszobaban , wc ajtot nem lehet bezarni, magat a furdoszoba ajtot se csak becsukni..

befekveskor minden csomagot atneznek.. ejjelente sokszor bejarnak a szobakba.. minden eles targyat elvesznek toled ,ha megis elrejtesz valamit magadnal amivel mondjuk banthatod magad akkor 'buntetest kapsz' csak koddal lehet bejarni es csak elore bejegyzett embereket engednek be hozzad latogatoba ..


Rehab.. egeszen mas helyzet , nyitott bejarat , zarhato wc/furdo , tukor is van.. nem nezik at a dolgaidat .. oda akkor engednek el ha mar nem vagy olyan rossz allapotban ,hogy mondjuk bantsd magad ..

ja es a rehabon kapsz kenokest , a zart osztalyon meg kanallal kened meg a kenyered ..


(gyermekpszichiatria)

helyesirasi hibak miatt bocsanat elore is .. :-)

2015. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!