Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szeretnék tovább élni....

Nem szeretnék tovább élni. Vagy mégis? Szerintetek van értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Már magam sem tudom mit akarok. Gyakran megtervezem, de sosem teszem meg. A szüleim sem érdekelnek már, hogy mit szólnának ha megtenném. Nem tudom van e értelme az életnek így. Az egyik felem meg akar halni, a másik kűzd az életbenmaradásért. Ha ezt így folytatom, gondolom egy idő után a roszabbik felem legyőz. Nem lenne jobb minél előbb meglépnem ezt a dolgot? Lehet nagyon rossz a gondolkodásom, de már pár hete ezen gondolkodok.
2015. ápr. 22. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg kellene tanulnod a gondolataidnak parancsolni. Pozitív gondolkodással nem születik az ember, hanem ezt komoly tanulás és gyakorlás árán lehet megszerezni.

Tehát mindig örülni kell annak, ha egy pohár félig tele van, és nem keseregni azon, hogy félig üres.

Ha neked ilyen negatív gondolataid vannak, és ezek képesek eluralkodni rajtad, akkor te ebből a tantárgyból bukásra állsz. :)

De, ha el is buksz, az évismétlést azt biztos, hogy nem fogod megúszni, csak sokkal nehezebb lesz akkor már.

2015. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Élni? Vagy nem élni? Van, aki mindent megtesz a túlélésért, harcol foggal, körömmel azért, csakhogy életben maradjon. És van, aki nem tudja, hogy mihez kezdjen az életével! Az egyik küzd érte, a másik maga sem tudja hogy miért, de szabadulna tőle. Vajon mi a különbség a két ember között? Szerinted mi a különbség kedves kérdező ?
2015. ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem tudom pontosan a választ, de azt hiszem, a küzdő szellem, vagy akaraterő. Az egyiknek van, a másiknak nincs. Az életre lehet úgy tekinteni, mint egy teherre. De lehet úgy is, mint egy nagyszerű kihívásra! Az a csodálatos érzés, mikor önerőből elérsz valamit...

Az érzés, mikor átölelheted, védelmezheted azt, akit szeretsz.... Ezekért az átélt pillanatokért érdemes élni! Küzdőszellem, kihívás, szenvedély. Bizonyítási vágy.

2015. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!