Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van az életemnek?

Mi értelme van az életemnek?

Figyelt kérdés
A munkahelyemről kiléptem, hogy keressek valami testhezállóbbat. Eközben, a héten kaptam egy levelet, hogy felvettek egy külföldi egyetemre, amit kinéztem, de több, mint egy millió ft kell a kijutáshoz, amit sehonnan nem tudok összeszedni. Így már dolgozni sincs kedvem, minek egyáltalán? Azért keressem meg azt a minimális pénzt havonta, hogy ne haljak éhen, plusz fizessem a számlákat? Ez élet valakinek? 22 éves vagyok és tanulni szeretnék, de nem tudom megoldani. Nem látom már értelmét az egésznek..
2015. ápr. 24. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ki mondta neked, hogy van az életnek értelme?


Ha találsz neki értelmet, akkor lesz. Ha nem találsz, akkor nincs. Ezzel mindenkinek szembe kell néznie aki gondolkodni is szokott..


Amúgy az életben megvan a dolgok ára. Tanulni szeretnél, az jó, drága.


Én meg egy tengerparti házat szeretnék, az is drága ;)

2015. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minek jelentkeztél, ha nemtudod előteremteni a pénz hozzá? Nem hiszem el, hogy ekkora összegre nem derül fény még a jelentkezés előtt. Amúgy meg vannak olyan közeli országok ahol ingyenesen lehet tanulni.
2015. ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Az élet arra való hogy jól érezd magad benne és boldog legyél, nem az hogy mindig dolgozz. Egy idő után úgy is vége lesz úgyhogy azt élvezd ki amíg élsz. Ha meg normálisan halsz meg akkor meg a mennybe kerülsz és ott már úgyis minden tökéletes. Nem kell azt csinálnod mint a legtöbb, hanem akármit csinálhatsz. A földi életünk csak egy játék és úgy éljünk hogy olyan dolgokat csináljunk amit akarunk, ne olyat mint amit mások akarnak.
2015. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most ha az kell, hogy mások megmondják.. de nem kellene, akkor: sokak szerint az életben leckéket adunk. Megmutatjuk mire vagyunk képesek egy gyakorlatilag istentelen helyen elzárva.. szóval afféle kihívás.


Én egyetértek azzal, hogy az élet igen szofisztikált szivatás, viszont tényleg nem rossz cél boldogságot keresni az életben.


Na most, hogy boldogságot magunkban meg lehet-e találni, külső tényezőktől függetlenül vagy van olyan külső tényező (pl. egészséges kapcsolat, férfi-nő egység) ami boldogságot adhat, még magam sem tudom igazán, megmondani sem akarnám mit gondoljon erről valaki.

2015. ápr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gublug ***** válasza:

Az élet értelme a folyamatos fejlődés.


Ha tanulni szeretnél és van némi megtakarításod akkor nézd meg a drh-norway.org -ot.

2015. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gublug ***** válasza:
Mire jutottál?
2015. szept. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokak szerint nincs semmifele fejlodes az eletben s amit mi fejlodesnek szeretunk nevezni az hatalmas szemfenyvesztes, mert egyaltalan nem fejlodes es egyaltalan nem ertelmes.


Es akkor mi van :)

2015. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!