Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dianetika velemenyek? Használ?

Dianetika velemenyek? Használ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy ismerosom ajanlotta nekem, hogy probaljam ki a dianetikat, megneztem rola egy dvd-t, engem nagyon megfogott, logikusnak es erdekesnek tunik, gondoltam elmegyek egy ilyen dianetika kozpontba viszont utana olvastam a neten es eleg negativ dolgokat talaltam + elvileg ez a modszer a scientologusokkal kapcsolhato ossze...en nem akarok bele kerulni abba a vallasi korbe, csak maga a modszer erdekelne.


Valakinek eseleg velemeny, tapasztalat, hogy hasznal-e?



2015. ápr. 25. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem használ. L. Ron Hubbard sci-fi író volt, nem pedig orvos, pszichológus vagy természetgyógyász. Ne foglalkozz a dianetikával, inkább meditálj. Az tényleg hasznos. :)


[link]

2015. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 T. Zoltán ***** válasza:
11%

Kedves Kérdető!


A Dianetika tényleg a Szcientológiához köthető, viszont nem kell ahhoz semmilyen vallási körbe bekerülnöd, hogy kipróbáld. Az előző válaszadó által megosztott cikk enyhél szólva hamis adatokon alapul. Ráadásul visszaél a szólásszabadsággal és a következményeit már nem hajlandó vállalni hisz még a nevét sem osztja meg a "rajongóival".

Azt próbálja fejtegetni, hogy semmilyen tudományos alapja nincs a Dianetikának a pszichológiához és a pszichiátriához képest. Az említett két "tudományágnak" nem nagyon vannak eredményei a szellemi egészség terén, ezért hasonlítani hozzá több mint felesleges. Olyan ez mintha egy kókler autószerelőhöz hasonlítanánk egy szakszervizet. A cikk írója sem ért az elméhez, mégis ír róla szakértő véleményt. Érdekes.

De, hogy a kérdésre is válaszoljak. Próbáld ki, és alkoss véleményt róla te. Ha úgy látod működik, akkor használd, ha úgy látod nem működik akkor ne használd. Ennyi. El tudnám mondani, hogy én mit értem el a segítségével, de úgyis írnak majd itt egy csomóan, hogy hülyeség és nem működik meg egyéb hasonlókat. Valószínűleg ki nem próbálták, de meg vannak győződve róla, hogy nem működik.

Ha meg akarod tudni tényleg az igazságot a te nézőpontodból és nem máséból, akkor próbáld ki és meglátod milyen. Semmilyen kötődéssel nem jár.


U.I.: azért annyit még javasolnék, hogy olyan emberek véleményére adj csak akik a nevüket legalább felvállalják.

Én még a telefonszámomat is megadom neked privátban ha kell.


Üdv, Tóth Zoltán

2015. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Te sem biztos, hogy Tóth Zoltán vagy. Azért mert egy fórumon ezt írod...


Kérdező, nem használ. Nézd meg Zoltánt is, rád szállt, mint egy telemarketinges. Soha nem fogod tudni levakarni.

2015. ápr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 T. Zoltán ***** válasza:
23%

Kedves Válaszadó!


Megválaszoltam egy kérdést. Ezzel nem hiszem, hogy rászálltam volna valakire is.

Miből jutottál erre a következtetésre, hogy nem működik? Kipróbáltad? Vagy csak elolvastál egy pár névtelen hozzászólást?


Aki kételkedik abban, hogy a saját nevemet írom ki, az írjon rám privátban és megadom a telefonszámomat is. Nyugodtan felhívhat és válaszolok bármilyen kérdésére.

Te, hogy állsz ehhez a kérdéshez?

2015. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Varga Zord válasza:

Kedves kérdező!


Amit itt előttem Zoltán írt, az tényleg jó válasz a kérdésedre. Többek között a Szcientológia Egyház szolgáltatja a Dianetika auditálást, viszont nem kell Szcientológia vallásúvá válnod hozzá, hogy kipróbáld. Egy hétvégi szemináriumot javaslok. Vidd el egy barátodat, hogy ne egyedül legyél, így még esélyt sem adsz annak, hogy átverjen valaki. A szeminárium lényege az, hogy egy ismerősöddel, barátoddal párba állva kipróbáljátok a Dianetikát. Utána eldöntöd, hogy akarsz e belőle többet.


Amit meg a Szcientológiáról olvasgatsz az interneten az a legtöbb koholmány. Több helyen majdnem összeomlott a Szcientológia a hamis vádak és rágalmazások miatt, de a végén mindig bebizonyosodott, hogy csak rágalmak voltak és a Szcientológia Egyház mindig picit erősebben és nagyobban jött ki belőle.

Ezek után döntsd el magad, hogy mi az igazság.

Sok sikert a kalandhoz!!!

2015. szept. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki szánalmasabb: aki pénzért mondja a hülyeséget, vagy aki annyira ostoba, hogy simán agymosták, és úgy hirdeti az igét.


Kérdező, remélem nem léptél be a szektába. Remélem, nem csalták ki a pénzed, és egyéb finomságok.

2015. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Varga Zord válasza:

Jaj már haver!

Még mindig ez a szekta, meg agymosott, meg elveszik a pénzed duma?

Valami új? Valami ésszerű amivel legalább vitázni lehet?

2015. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!