Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha felírnak nekem Xanax-ot...

Ha felírnak nekem Xanax-ot vagy Rivotrilt akkor legfeljebb mennyi dobozt válthatok ki és milyen gyakran írathatom fel újra ezeket?

Figyelt kérdés
Háziorvosnál szeretném feliratni

2015. máj. 9. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Az orvosod utasítása szerint!

Miért, mennyit akarsz szedni belőlük???

2015. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az "előírt" mennyiséget és milyen időközönként írathatok fel :)
2015. máj. 9. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Max 30 db os kiszerelésben. A rivó 50 db-os. Szakorvos ( tehát nem a házi!) 2 dobozzal ír fel. Ez 50 napi adagnak felel meg. Így 50 naponta látogatni kell.... Ha pszichiáter írja fel, akkor a 2 üveggel 108 ft.
2015. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 rbd4 agykontrol válasza:

Havonta írathatsz fel, többet is lehet, mert 3 hónapig érvényes egy recept, ahány recepted van, annyit tudsz kiváltani, senkit nem érdekel hányat váltasz ki egyszerre.


De először egy pszichiátriai vizsgálaton kell részt venni és ott, ha felírták és leadtad a háziorvosodnak a jelentést ameddig meg van neki engedve, addig írhatja fel a háziorvos és azt is úgy tudom, meghatározzák, hogy mennyit írhatnak fel egy hónapban.


PL.: ha csak havi 1 dobozzal, akkor kérhetsz egyszerre 3 havi receptet, egyszerre mert 3 hónapig érvényes így egyszerre akár 3 dobozzal is lehet kiváltani.


(Jó erős nyugtatók!)

2015. máj. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Pszichiáter nem ad ki igazolást, és nem ír több dobozzal.
2015. máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

honnan vesztek ennyi tömény hülyeséget?


1, háziorvos is felírhatja bármiféle szakorvosi javaslat nélkül is, de az a gond, hogy akkor csak általános jogcínre >> azaz elég drága


2, ezen kívül neurológus és pszichiáter szakorvos írhatja EüEmelt jogcímre vagy az ő javaslata alapján a háziorvos. Természetesem abban a mennyiségben, amennyit a szakorvos hivatalosan javasol. Ha ő éppen havi 5 doboz 100 db-os 2 mg-os mennyiséget tart szükségesnek,akkor annyit is. Ezt nem bírálhatja felül háziorvos.


Viszont! azért ezekkel vigyázni kell, mert iszonyú addiktívak! a clonazepamról tulképpen lehetetlen lejönni, az alprazolam pedig nagyon egyénfüggő, nem lehetetlen, de nhéz.

2015. júl. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a "mennyiségről" pedig annyi, hogy azért ha háziorvossal írtaod fel, vigyázz nagyon, mert ő ugye nincs ebben otthon, viszont baromi eltérő a terápiás tartomány! Láttam olyat, akinél nap 2x0,5 mg is egész napos szédelgést és gyengeséget okozott, na meg olyat is, akinek a 3x6 mg se kottyan meg, sőt, meg se érzi (sőt sőt sőt olyat is láttam, aki marékszámra kapkodja, és azt se érzi).


Úgyhogy ez egyrészt keményen szakterületi kérdés, másrészt mindezzel együtt is + tapasztalati úton meg kelél nézni, te hogy reagálsz rá! Egy sima háziorvos ezt nem fogja tudni eldönteni.

2015. júl. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!