Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos nehézlégzés,...

Folyamatos nehézlégzés, légszomj, lehet a szorongás jele?

Figyelt kérdés
Ha alse semmi bajom, reggel felkelés után kb 5 perccel már nehéz a mellkasom és fáj a hátam. Egész nap a mély levegő után kapkodok. Már kb 1 hete így vagyok tiszta tompa a fee egész nap. Bár tény, hogy van pillanat mikor úgymond elfelejtem akkor semmi. Tegnap pl gombócérzés volt nehézlégzés ritkán. Mit tegyek? Sokszor előfordul ilxe de napközbe sose csak mostanában. Ez valóban szorongás?
2015. máj. 14. 06:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez valóba szorongásnak tűnik.
2015. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*valóban
2015. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mit tudnék tenni ellene? Mivel én is gondoltam hogy az, próbáltam enni sedatif pc-t, magne b6-ot, valamint próbpróbálkoztam a citromfű teával, nem túl sok sikerrel. Gondolom az sem tesz jót hogy folyton mély levegő után kapkodok, mert az is kimeriti az embert egy idő után. Mit ehetnék rá hogy elmuljon?
2015. máj. 14. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, menj el a háziorvoshoz ő meg tudja mondani, lehet elküld egy, két vizsgálatra, ha nem szervi dolog okozza, akkor lehet stressz vagy pánik. De a pánik az átmegy az emberen egy idő után. Jobb megnézetned magad, lehet egy enyhe nyugtatóval az egész dolog megoldható.
2015. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na hát itt a háziorvos kb röhögött egyet, meg azt mondta lehet valami vírus. ám se nézett, csak meghallgatta a légzésem, de ezzel nem vagyok kisegítve, mert bárki bemegy hozzá, meghallgatja majd azt mondja mintha kicsit másabb lenne a légzése és ennyi. De én biztos vagyok benne hogy ez nem betegség, mert ha jól le tudom kötni magam, abszolút semmit nem érzek, még a gombócot a torkomban sem.
2015. máj. 14. 16:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez bizony igen szorongás, pánik. Nekem hasonlóak a tüneteim, de én már kb. 2-3 éve gyógyszert szedek rá. Így picit elviselhetőbb. Engem a házi orvosom utalt be a pszichiátriára...
2015. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már azzal is megnyugtattok hogy ezt mondjátok pánik. Kb 6-7 éve is volt már velem ilyen akkor a gyógyszerész adott homeopátiás bogyót mert szerinte sincs gáz. Kicsivel később el is múlt, nem emlékszem pontosan hogyan, de utána sokáig elő se jött, mostanában meg inkább esténként. Szóval ezek miatt én sem tartom valószínűnek hogy bármi féle szervi elváltozás okozza. Akkor már gondolom súlyosbodott volna vagy valami.
2015. máj. 14. 18:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is mély levegő után szoktam kapkodni, nagyon rossz, légszomj, hasfájás,szédülés.. Bár én allergiás/asztmás vagyok + gyors a pulzusom a nap 24órájában, főleg este vagyok rosszul erre még jön egy kis pánikroham, aztán ja. Ha megszeretnél nyugodni, vizsgáltasd ki magad. nem muszáj háziorvos, menj el a kerületi korházadba, akár sürgősségire, ott megvizsgálnak (ekg,vérgáz,stb) én is ezt tettem. bár szervi elváltozásnak nyoma se volt, azóta is szarul vagyok... lelki cucc, csak pozitívan. sportolj, szaunázz, kösd le magad, ne gondolj a rossz dolgokra :)

ha gondolod írj rám, ha néha rosszul érzed magad beszélgethetünk, sorstárs

2015. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ja azt kifelejtettem, hogy nagyon sok folyadékot igyál. lehetőleg a kávét (ha iszol) ne sokat. cukros szénsavas szarokból ne igyál, inkább természetes ásványvíz, vagy gyömölcslé, és szellőztess sokszor a szobádban :)

ha rád jön a "roham" tegyél a vizedbe egy jeget, a hideg víz nyugtató hatással van a pánikos emberekre.

2015. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!