Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék depresszió...

Mit tehetnék depresszió ellen? (többi lent, hosszú)

Figyelt kérdés

Mindennap nagyon rossz kedvem van, legtobbszor oktalanul. Vagyis biztos van oka tudat alatt, de nem mindig jovok ra hogy mi miatt van. Jartam pszichologushoz, de nem lett jobb. Ram sajnos nem lehet hatni ilyenekkel, mert mindig a sajat velemenyemre/erzeseimre/gondolataimra hallgatok.

Szuleimmel nagyon jo a kapcsolatom, barmit elmondhatnek nekik csak valamiert nem teszem, vagy nem merem, pedig tenyleg mindenben tamogatnak stb. De az is meg gatol ebben, hogy nagyon aggodnak miattam, es ha valami olyasmit mondok ami arra utal hogy most milyen jo lenne meghalni, akkor mindig vissza kerdezik hogy "ugye most csak viccelsz?" es ilyenkor nem mondhatom azt, hogy nem, pedig ezt erzem. Mert ha ez lenne beszelnenek velem hogy nem kell szomorunak lennem mert ők szeretnek stb. Es azt is mondjak hogy ha en rossz kedvu vagyok akkor ők is azok lesznek, es emiatt ki sem mutathatom, hanem jo kedvunek kell latszanom, mert ha nem akkor anya elkezd sirni hogy ő abba fog belehalni hogy engem mindig szomorunak lat.

Vagdosasos ugyem is volt.. Feszultseg levezetes miatt csinaltam, meg azert hogy addigse a problemamra figyeljek hanem ezekre. De eszre vettek ketszer is, es ebbol lett a pszichologushoz jaras. Szinten sirtak, es elmondtak ugyan azt mint eddig.

Szoval mindig egy "alarcot kell hordanom" hogy ne lassa senki, milyen kedvem van valojaban. Az iskolaban is ez van mert ott meg mindenki kerdezget hogy mi a bajom. De az a gond hogy sokszor en sem tudom. Es senkivel sem tudok beszelni errol. Este mindig sirva alszom el. Alig tudok enni is mert egyszeruen nincs etvagyam, mindig faradt vagyok, figyelni is alig tudok.

Mit tehetnék? (15/F)

Elore is koszomom a segitseget, es azt is hogy ezt valaki elolvasta.



2015. máj. 23. 18:43
 1/4 anonim válasza:
Ha van kedved beszélgetni, akkor nyugodtan írhatsz, a te korodban nekem is hasonló gondolataim voltak. A személyes tapasztalatom az, hogy az segít, ha elvonod valamivel a figyelmed, ha van valami, amivel foglalkozhatsz, különben csak kattog az agyad mindenféle baromságon(pl a mai napig nem tudok úgy aludni, hogy nem szól semmi emiatt, folyton rosszakat álmodok, meg elalvás előtt is szarul érzem magam). 24f
2015. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
próbáld ki a sportot. Eleinte fölöslegesnek érzed de késöbb ha mondjuk heti szinten úszol attól jobb lesz. Én pl jógázok itthon olyan 10-15 percet és akkor az egész napom jó lesz. Én is mély depresszióban szenvedek de amióta elkezdtem a jógát sokkal jobban érzem magam. Remélem tudtam segíteni
2015. máj. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, mindenképpen kipróbálok valamit.
2015. máj. 24. 20:45
 4/4 anonim válasza:
Ugyanolyan helyzetben vagyok mint te csak a szüleim nem ilyenek. Én gyógyszert szedek depresszióra (3hete) de még nem hat. Sportolok is, de nem jobb..Fogalmam sincs mit tegyek :( 15/L
2015. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!