Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok elbújni a világ...

Tilla84 kérdése:

Miért akarok elbújni a világ elől?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék kijönni egy olya depresszióból amikor azt érzem, hogy nem akarok emberekhez szólni és nem szeretnék közösségekbe menni. Csak el szeretnék bújni a világ elől, sétálni az útcán szótlanul, merengeni, gondolkodni. Sportolok, futok parkokban, dee nem segít. Kompenzálva sokat dolgozok de nem segít. Nem tudom hogyan tudok kijönni ebből. (30 férfi hetero)

2015. máj. 24. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valamilyen értelemben "dzsungelban" érzed magad, és nincsenek tájékozódási pontjaid.

A magány utáni vágy még nem depresszió. Teljesen természetes, hogy vannak ilyen életszakaszaink. Sportolsz, dolgozol, helyes, gondolkodni a megoldást jelenti, sétálj olyan helyekre, ahol ezt nyugodtan teheted, és nem terel el a külvilág ingerözöne.

2015. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 rewqrewqrewq ***** válasza:
100%
Nem éltél meg valami traumát ami leépített?? Általában a valamin sokat (évek/évtizedek) idegeskedő emberek szoktak ... el lenni maguknak. Ha túl is vannak a nehéz időszakon halál pontosan tudják, hogy amikor baj volt ... magasról leszarta őket majd minden ismerősük.
2019. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én egész életemben amennyire csak tudtam, elbújtam a világ elől... ma már néha érzek késztetést arra, hogy kimozduljak, de bőőőőven elég max. 2 óra, vagy annyi se... igen, pénzem sincs... de már egyre inkább azt érzem, nem is kell, minek, úgy is elinnám...
2021. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!