Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám megbolondult vagy csak...

Anyám megbolondult vagy csak a pániktól volt ez?

Figyelt kérdés

Jövök haza, 3 rendőr áll az udvarunkban, várják a helyszínelőket.

Az történt, hogy anyám a pincében volt, majd fentről ajtócsapódást hallott, majd nemsokkal később még egyszer. Felment, a konyhába ment, nézte a táskáját, és nem volt benn a pénztárcája, meg az iratai. (egyébként egy szatyorban volt). Kiment az utcára, épp akkor jött egy rendőrautó, leintette őket. Hívták a helyszínelőket, és mondták neki hogy ne menjen addig a lakásba. Csak nem nyugodott, a pincén keresztül felment, összelocsolt mindent szenteltvízzel, meg rózsafűzért, kabalákat szorongatott. Majd megtalálta a szartyrot a táskája alatt, mindennel együtt, de teljesen meg van róla győződve, hogy az nem volt ott, valaki visszatette, de az biztos hogy valaki bejött. (Én ekkor értem haza.) Már a rendőröknek is magyarázta a történeteit, meg minden, aztán jött apám, elnézést kértünk és elmentek, a nyomozókat meg se várták.

Az ajtónyitásra lehet a magyarázat, hogy a szomszédban lakó mama jött át és keresett valakit, az meg hogy nem látta, az a pániknak tudható be. Egyébként múltkor is elkezdte mondogatni hogy nincs meg a táskám, nincs meg, valaki elvitte, két perc múlva meg meglett. De most nem lehet róla meggyőzni hogy tévedett, és biztosan állítja hogy valaki elvitte és visszarakta. Aggódom érte. 21/F


2015. máj. 27. 19:47
 1/3 anonim válasza:
Hát nem tudom, pánikbetegségre ezt szerintem nem igen lehet kenni. Az nem így mutatkozik ki. A pánikbetegeknek fizikális tüneteik vannak, amiktől megijednek, mert igen erősek, viszont nincs mögötte szervi elváltozás. Ezek a rosszul létek előjöhetnek otthon, de főleg a legtöbbnél utazások alatt. Ha sokszor volt ilyen anyukáddal megkéne próbálni elvinni őt orvoshoz/szakemberhez.
2015. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Volt már depressziós, meg néha voltak dühkirörései régebben, de az már elmúlt. Most állandóan templomba jár, állandóan arról beszél hogy jeleket kap meg hasonló, kezd megszállott lenni. Az jellemző rá, hogy mindig elképzel valamit, hogy így meg úgy van, de nem veszi észre magát, mintha paranoiás lenne.
2015. máj. 27. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mintha, hanem az is. Pontosabban valami pszichotikus zavara van, orvos tudja csak diagnosztizálni.
2015. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!