Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet mentálisan...

Hogyan lehet mentálisan felkészülni a munkára?

Figyelt kérdés

2 év munkanélküliség után (pályakezdőként, tehát soha nem volt még munkahelyem), sokat voltam kórházban (pszichiátria), elkezdek dolgozni egy munkahelyen napi 8 órában (irodai munka). Soha sem dolgoztam még! Bajaim vannak a koncentrációval, szorongással, az interperszonális kapcsolatokkal, az alvással (felkelés is, és elalvás is, rémálmok). Meg úgy mindennel...soha nem volt rendszer az életemben! Szedek gyógyszereket, vitamint is, de évek óta úgy van, hogy 2-3 napig egyáltalán nem tudok aludni, 2-3 nap után totálisan szétcsúszok fejben, mentálisan, begyógyszerezem magamat, és 15-16 órát alszom. De még így is állandóan fáradt vagyok mentálisan, nem megy a koncentráció meg semmi. Hogyan tudnék legalább fejben a topon lenni?

Sürgős! :(



2015. máj. 28. 07:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy te hosszú ideig egyfajta kibúvónak is tekintetted ezt az állapotot, ez a szövegkörnyezetből világosan látszik. Az életed sok egyéb területébe iktathattál volna rendszert, de ezt sem tetted meg. Most ne várd, hogy napok alatt varázsütésre minden elmúlik! Munkanélküli időszakaid alatt tűzhettél volna ki részcélokat, kezdve attól, hogy pl elhatározod, hogy minden nap felkelsz egy előre meghatározott időben és elvégzel valami feladatot. Pl valami házimunkát, vagy elolvasol egy könyvből x oldalt, vagy hasonló. Minden fejben dől el. Az is, ha kifogások mögé akarsz bújni, az is, ha változni akarsz.
2015. máj. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit tényleg úgy tűnik, mintha már előre meg akarnád magyarázni, miért nem fog menni a munka.

Szerintem állj hozzá pozitívan. (Tudom, könnyű ezt mondani...) Eleinte biztosan nehéz lesz, de ezeket a harcokat valamikor meg kell vívnod. A munka rendszert fog vinni az életbe, ami már egy jó dolog. Rengeteg új inger fog érni, próbálj erre fejben felkészülni. Valószínűleg sokkal fáradtabb is leszel a nap végére, így talán könnyebben el tudsz aludni. Ha gyógyszereket szedsz, beszéld meg a kezelőorvosoddal nem lenne-e jobb, ha egy időre megemelnétek az adagot.

2015. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy egy kicsit túlzóan fogalmaztam, de azért van rendszer az életemben, pl. napi 4x kutyaséta (panel lévén, ha esik, ha fúj, ha zuhog...mindenképp), közérdekű önkéntes tevékenység (heti 3x), én takarítok, mosok, stb. (ahogy írtátok), mikor "pörgök"...de ha nem tudok pörögni (mondjuk 2 nap nemalvás után), és napi 4 helyett 3-szor viszem le a kutyát, mi történik? Semmi. Ha nincs elmosogatva, mi történik? Semmi. Ha nem tudok felkelni és kimenni az egyesülethez, ahol önkénteskedem, mi történik? Semmi. Ha nem tudok felkelni egy nap 4:50-kor, hogy munkába induljak, vagy elalszom a bent a gép előtt, mi történik? Kib.sznak. Értitek? :(

Ma csak ügyeket intéztem, du. 1-re értem haza, és úgy elfáradtam mentálisan, hogy azonnal bealudtam, most ébredtem.

Hétfőre-keddre virradó éjszaka nulla órát aludtam, aztán sikerült 5-t szerdára (tegnap), de most éjszaka megint semmit. Így tengetem az életemet évek óta. Maximális adag antipszichotikumot szedek (20mg olanzapine), mégis kerültem már pszichotikus állapotba az alvásmegvonás miatt.

Nem kifogás, csak félek, hogy nehogy bekövetkezzen újra, mert ha pszichotikus leszek, tuti kórház megint, ha kórház, akkor meg tuti kirúgnak. Jobb lenne valahogy megelőzni.

2015. máj. 28. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!