Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Be tudom szerezni a gyógyszere...

Be tudom szerezni a gyógyszereimet így? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyváradon lakom, ADHD-s vagyok. Gyermekként nem voltam pszichológusnál, így nem lett kezelve, de mindig is éreztem, hogy van velem valami. Ez az érzés egyre erősebb és erősebb lett, így 24 éves koromban (idén) szakemberhez fordultam. A pszichológus azt mondta ADHD-s vagyok, az orvos pedig azt, hogy ilyen nincs, ez csak gyerekeknél van. Rájöttem, hogy baromságot mondott, igenis van, ha nem kezelik gyerekkorban. Szóval ő kényszerbetegséget diagnosztizált (Ami szerintem valóban szintén jelen van). A pszichológusom ADHD-sként kezelt, kognitív viselkedésterápiát alkalmazott. Emellett szedtem napi 1x20mg Paroxetin-t és napi 2x egy fél 0,5-ös rivotrilt. Az orvos mondta, hogy a fő gyógyszer a Paroxetin, de kb. 3-4 hét rendszeres szedés után jön meg a hatása, a Rivotril-t pedig szorongásra kaptam, ami szintén jelen van. kb egy hónapja mehetett a terápiás és gyógyszeres kezelés párhuzamosan, amikor gyökeresen megváltoztam. Még 2 hétig jártam terápiára, azután sajnos abba kellett hagynom. A következő héten még jól voltam, azután visszatértem a terápia előtti állapotomhoz. Egy biztos: Ez volt életem legszebb 3 hete. Végre embernek éreztem magam. Nem azért jöttem hogy kisírjam magam, hanem kérdezzek. Kb 2 hónapja hagytam abba a terápiát, eleinte még kimozdultam, de amint elfogytak a gyógyszereim nem megyek SEHOVA!!!! Újra el akarom kezdeni, de közbejött valami. Hamarosan M.O.-n fogok dolgozni (Oroszlány). Nincs magyar állampolgárságom, de nem tudnék hetente hazajönni terápiára. Van akadálya annak, hogy ott kezeljenek? Pénz nem akadály, fontosabb az egészségem. Ha esetleg tud valaki a környéken jó pszichológust vagy pszichiátert, esetleg mindkettőt, szívesen elfogadok minden tanácsot. Köszi előre is!

2015. máj. 31. 19:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a terápia mellett természetesen az is kérdés, hogy a gyógyszereket be tudom-e szerezni román állampolgárként vagy sem, ha ott dolgozom.
2015. máj. 31. 19:18
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem simán csak hétköznapi néven hisztid van.
2015. máj. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valóban van felnőttkori ADHD, főleg abban az esetben, ha nincs kezelve gyermekkorban. És nagyon komoly következményei lehetnek.

Szerintem semmi akadálya nincs annak, hogy itt járj orvoshoz. Én azt ajánlom, úgy keress szakembereket, hogy azok együttműködni képesek legyenek, és mindketten hasonlóképpen vélekedjenek. Ezért érdemes először pszichológust keresni, és ha az megvan, az ő segítségét kérni, hogy egy pszichiáterhez is továbbküldjön.

2015. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Kialakult a gyógyszerfüggőség, na ez aztán eredmény. Ha valóban boldog életed akarsz, akkor ne akard újra szedni egyiket sem. A nyugtatózás, tehát drogozás NEM megoldás.
2015. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem szedtem egyik gyógyszert sem miután elfogytak, és nem is "kívántam" egyiket sem, csak ugye megszünt a hatásuk. Szó sincsen függőségről! Kedves első, 24 éves vagyok, és mióta tudom az eszem, érzem, hogy valami nem oké velem. Aki 24 éven keresztül minden nap "hisztis", az már gond!

A többieknek köszönöm a választ, mindenképp pszichológust fogok keresni!

2015. máj. 31. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Pszichológusi kezelést, terápiát román állampolgárként is igénybe tudsz venni, magán úton pszichiátert is, sajnos a kórházi ellátásról nem tudok nyilatkozni.
2015. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó, kórházi ellátásra nincs szükségem szerencsére, de azt valószínüleg egyébként is itthon oldanám meg.
2015. jún. 1. 04:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!