Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol kaphatnék így segítséget?...

Hol kaphatnék így segítséget? Nagy szükségem lenne egy szakemberre!

Figyelt kérdés

Hogyan juthatnék el úgy szakemberhez, hogy nincs nagyon pénzem ilyesmire, mert nem szeretném, hogy a szüleim vagy barátaim tudjanak róla.

Nem nagyon tudom kivel megbeszélni a gondjaim, mert a családom és a barátaim nem akarom ezzel felzaklatni vagy bántani...meg nemis nagyon érzem azt hogy komolyan vennének...mikor beszélek is a gondjaimról a barátaimnak, nem nagyon látom azt, h próbálnának megérteni vagy h nagyon foglalkoztatná őket a dolog. Jobb lenne egy szakemberrel beszélni, aki tényleg meghallgat és tényleg segíthetne. Nagy szükségem lenne rá.

Ez az év tele volt nehézségekkel, csalódásokkal, negatív változásokkal...már másodszorra kerültem emiatt tiszta depressziós állapotba. Valahogy mindig kirángatom magam hosszú idő után a "gödörből", de sosem sikerül teljesen. Nem tudom visszakapni a régi önmagam. A legutóbbi alkalommal, már úgy jött ki rajtam ez az egész, hogy a depressziós hangulat mellé társultak az evési gondok. Képtelen voltam enni. Most 3 hét után nagyjából talán normálisan eszem megint, de rengeteget futok, hogy legyőzzem a kajálás utáni bűntudatot.

Hiába találom meg mindig a kiutat és lelkesítem fel magam újabb és újabb életcélokkal, tervekkel, álmokkal...jön egy újabb "csapás" és mindent szétrobbant körülöttem és hirtelen megint megváltozik a nézetem, elveszik a lelkesedésem. Vissza akarom kapni önmagam!

Akinek van vmi ötlete, kérem segítsen!


2010. febr. 26. 21:27
 1/5 anonim válasza:
Én is nagyon sok évig küszködtem a depresszióval, főleg ősszel és télen. Lelki oka van az biztos, én is mindent magamba fojtottam. Ilyenkor nagyon lefogytam, alvászavarokkal küszködtem, és soha semmihez nem volt kedvem. Gyógyszereket szedtem, de ez nem segített csak kóvályogtam tőle egész nap. Aki nem volt benne el sem tudja képzelni milyen szörnyű egy állapot. Sok mindent próbáltam tenni ellene, nekem egyedül az segített amikor elvégeztem az agykontroll tanfolyamot három éve. Alkalmaztam az ott tanultakat és egy csapásra megváltozott az életem, az óta teljesen tünet mentes vagyok, nagyon jól érzem magam. Megtanultam pozitívan gondolkodni, a rosszban is a jót látni, mert minden van valamiért. Közel kerültem az ezoterikához sok könyvet olvasok. Nagyon jól működik a vonzás törvénye is, a negatív emberek akik lehúznának elkerülnek a pozitívan gondolkodók pedig rám találnak. Ha segíthetek még valamiben írj nyugodtan. Szép hétvégét!
2010. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és merrefelé laksz? Ha nem vagy 18, mindenképpen jár neked ingyen a pszichoterápia.
2010. febr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most lettem 20, Keszthelyen tanulok...így milyen lehetőségeim vannak?
2010. febr. 27. 01:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudom, de szükség esetén felnőttek is kaphatnak ingyenes pszichológusi segítséget TB-re. Fordulj a háziorvosodhoz, ő tud segíteni, valószínűleg tőle kell beutalót kérni.
2010. febr. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
háziorvosi beutalóval a körzeti pszichológus TB-re tud Neked segíteni! Titoktartás köti, így nem fog tudni róla senki
2010. febr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!