Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges szorongásból,...

Lehetséges szorongásból, pánikbetegségből kigyógyulni, pusztán vény nélkül kapható gyógyszerektől?

Figyelt kérdés
Úgy értem mint pl.: valeriana, Hova, vagy citromfű tea. Nekem a háziorvos pár hete ezt javasolta, hogy a tea mellé valamelyiket. Nem annyira hat, lehet a gyógyszer nélkül is el lennék így, de azt mondja legyek türelmes kell ennek 6 hét, én meg kb 3 hete szedem. Szerintetek?
2015. jún. 12. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A pánikbetegségnek tudtommal mindig van egy mélyebben lappangó oka, amit terápiával lehet feltárni és így kezelni ezt a betegséget. Ebben az esetben beszélhetünk valódi gyógyulásról. Emellett a tünetek enyhítésében segíthetnek vény nélkül vagy vénnyel kapható gyógyszerek. Nyilván előbbiek nem annyira komoly szerek, ha orvosi kontroll nélkül szedheti az ember, tehát a hatásuk se olyan erős, bár azért van. És ki tudja, talán jobb verzió is, ha nem szedálnak le tényleges nyugtatókkal. De bármilyen gyógyszerről beszélünk, az se a pánikbetegségnél se a szorongásnál nem szolgál tényleges gyógyulással. Kizárólag tüneti kezelés, aminek a hatékonysága idővel enyhülhet és sosem fogja elérni, hogy bogyók nélkül újra minden normális legyen. Szóval hosszú távon a terápia éri meg és csak az hozhat gyógyulást.
2015. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Egyébként nem az a fajta pánikbetegségem van, ami hirtelen előjön, és egy órán belül elmúlik, hanem egész napos mellkasi nyomás stb. természetesen ki lettem vizsgálva se a szívemmel se a pajzsmirigyemmel nem volt semmi. A doki szerint ez inkább szorongás. Hogy mitől jött elő nem tudom, de mérföldekkel jobban vagyok ahhoz képest amilyen voltam. A baj az hogy minden testi tünetemtől bepánikolok, meg képes vagyok egész nap odafigyelni h na most szorul-e a torkom vagy sem....Örülök neki hogy ilyen szerekkel is így elvagyok. Egyébként Frontint próbáltam de fél nap után szarul voltam tőle, éjszaka mindenem zsibbadt stb...és az orvos szerint is jobb ha nem tömöm magam gyógyszerekkel
2015. jún. 12. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Arra kéne inkább rájönnöd, hogy a szorongásaidat mi okozza?
2015. jún. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát annyiból jött hogy valamim megfajdult. Ha jól emlékszem... De tény hogy mindig amiatt szorongok hogy valami bajom van. Most pl a torkom szorít és félek mitől. Szóval félek hogy beteg vagyok és senki nem veszi észre..
2015. jún. 13. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy hipochondria okozza a pánikbetegséged. Talán erre kéne fókuszálnia az orvosnak.
2015. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez valószínűleg abból alakult ki, hogy amikor elkezdődött a rosszullétem, az orvostol kivizsgálást kértem, mire ő ekg-t és vérvizsgálatot csinált, ami.rendben is volt, viszont én mindig úgy gondoltam hogy nem volt egy alapos kivizsgálás, és felelőtlenség kijelentei hogy nem szervi probléma okozza a tüneteket.
2015. jún. 13. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Ahogy meséled az újabb és újabb részleteket, egyre inkább azt érzem, hogy ennek az egésznek tényleg egy olyan lelki oka van amivel perpillanat nem vagy tisztában, de némi munkával felszínre hozható. Az, hogy nem érezted elég alaposak a dokid kivizsgálását, egy gyakorlatiasabb dolog, viszont az érdekes, hogy ez a bizalmatlanság/meg nem értettség mit hozott ki belőled. Perpillanat határozottan hipochondria tüneteit mutatod, ez pedig mindenképp egy lelki betegség amit nem olyan egyszerű meggyógyítani, hogy bekapsz pár bogyót. Tényleg pszichológushoz kéne fordulnod, mert ezek a tünetek súlyosbodhatnak is akár, szóval jobb ha addig nézel szembe vele, amíg még nincs olyan nagy baj. Tapasztalatból mondom, hogy nem éri meg húzni az időt aztán a mélyebb gödörből kiszenvedni magad.

Egyébként ha ennyire célzott a probléma és lehet tudni hogy tényleg milyen témaköröket kell feszegetni akkor lehet hogy egész hamar helyre hozna egy terápia, már amennyiben te is bevonódsz és a terapeuta is jó. És utána nem fog kelleni semmilyen bogyó. Ismerem a szorongás tüneteit, ismerem azt a mellkasi fájdalmat, a félelmet olyan dolgoktól, amiket úgy érzed nem tudsz elégé irányítani... Tényleg gondolkozz el azon hogy felkeresel egy szakembert. Segíthet. Többet, mint ezernyi kivizsgálás és mindenféle bogyó. Hasznosak tudnak lenni ezek a szerek de jobb elkerülni őket, ha teheted.

2015. jún. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!