Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék könnyebben...

Hogyan tudnék könnyebben elaludni?

Figyelt kérdés
Nem tudok elaludni..Tegnap fél kilenckor lefeküdtem,hogy kipuhenjem magam, ittam nyugtató hatású teát, de nem segített..Szó szerint egész éjjel fent voltam..egy percet nem aludtam, hatkor meg \\\'\\\'felkeltem"...Persze.lehet az idegességtől,de ez már nem az első alkalom,hogy egész éjjel nem alszom semmit...És ha el is alszom, akkor is csak úgy, hogy előtte min. 2-3 órát forgolódtam....Nem szedhetek altatókat..14 vagyok..de ezt igy nem bírom, alvásra van szükségem..tiszta karikásak már a szemeim, úgy nézek ki mint valami hulla...:(
2008. szept. 1. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Ne igyál teát, se semmit amiben koffein van(kólát se). Lefekvés előtt meleg tejet igyál, nekem ez mindig bejön.
2008. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nyugtató hatású teában nincs koffeinn..:S a tejet nem bírom..nem tudom meginni, rosszul leszek tőle..:/ de köszi:)
2008. szept. 1. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:
A teák élénkítő hatásúak.Ha teliiszod magad teával nemfogsz tudni aludni.Én mindig álmos vagyok és tartósan alacsony vérnyomású szóval amióta iszom a zöldteákat meg mindenféle teát (azokban sincs koffein) sokkal jobban vagyok nem vagyok már annyira álmos nappal és több az energiám meg mostmár nemis ájulok el ojan sűrűn az álmosságtól mint régen de azért volt még egyí pár ájulásom :P
2008. szept. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Olvass valami unalmasat! Ha nem megy az alvás, kelj fel, igyál vizet, nézd a tévét, majd később újra próbáld meg. Ha forgolódsz, még jobban felhúzod magad, hogy nem sikerül elaludni, és már kész is az ördögi kör. Ezért kell kikelni az ágyból ha nem megy és később megpróbálni. Sétálj egyet késő délután, de ne lefekvés előtt. Saját tapasztalat, hogy lefekvés előtt a számítógépezés nem tesz jót elalvás szempontjából. Nem tudom esetleg mennyit rágódsz dolgokon. Gondolj egy kellemes helyre mikor becsukod a szemed. Most hogy elkezdődött az iskola, talán kifárasztanak annyira, hogy bealudj korán este.
2008. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
próbálj meg napközben elfáradni, sokat mozogni és fél9-nél sokkal később feküdj le aludni. ha 2-3 órát forgolódsz, akkor éjfél előtt semmiképpen se feküdj le, olvass helyette.
2008. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én azt javaslom lehet, h butaság. De mond magadba, h beveszem a levegöt kifujom a levegöt és csak is erre koncentrálj.Igen unalmas mintha unalmas könyvet olvasnál .Az elején nehéz lesz mert mindig valami más fog eszedbe juni pl nálam. De nekem bevált. Ha nem válik be akkor próbálkozz azokkal a módszerekkel amikket a többiek mondtak!
2008. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!