Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult pánikbetegek! Milyen...

Gyógyult pánikbetegek! Milyen módszerrel tudtátok kitágítani majd teljesen kiterjeszteni a komfortzónátokat?

Figyelt kérdés

Mennyi idő után sikerült? Szedtetek-e gyógyszert, ha igen milyen gyógyszert? Kérlek írjatok le minden fontosat.


20 éves fiú vagyok. Körülbelül 3 éve kezdődött nálam az egész. Gyógyszert szedek kb. fél éve, de sajnos még nem vagyok tünetmentes. A környéken elég jól elközlekedek - bár szoktak lenne ott is kisebb pánikrohamaim - viszont a városon kívül már kifejezetten rosszul érzem magam egyedül.


Sajnos nem nagyon beszélgetek emberekkel, több éve nincs barátnőm. Egy ördögi körben vagyok benne de már sokkal jobban vagyok mint korábban, és nem érzem már magam antiszociálisnak sem csak nincs kivel beszélgetnem igazán. A nap nagy részében itthon vagyok, mondjuk ki nagyrészt lébecolok.


Mi segítene szerintetek? Menjek egyedül egyre messzebb? Járjak valahová valamilyen közösségbe? Szerezzek barátnőt?


Nagyon örülnék ha tudna valaki valamilyen útbaigazítást vagy tervet adni hogy ő hogy kezdene bele ebbe az egészbe.

Előre is köszönöm!


Szívesen beszélgetnék privátban is.



2015. jún. 17. 21:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én szembe néztem vele, hogy genetikai oka van, feldolgoztam és megoldottam egy gyógyszerrel.
2015. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Genetikailag nem lehet mentális betegségeket örökölni. Mint ahogy nem tudsz öngyilkosságot sem örökölni. Amiket örökölsz csak hajlamok, amik bizonyos körülmények között kibontakozhatnak. Ettől még kezelhető. Mint ahogy attól hogy valaki hajlamos az elhízásra, még lehet karcsú ha odafigyel a táplálkozására.
2015. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
# 7/12, ha marha nagy okossag, ha nem ezt tapasztalatbol irtam. Apukam peldajan tanultam es lattam. Kapkodhatja barki a bogyokat, a tunetet elnyomjak de megoldast nem fognak hozni hosszu tavon. De nem mondom, amikor ugy van es be kell venni, hat be kell venni. Meg mindig jobb mint szenvedni!
2015. jún. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Genetikailag lehet valakiben más például a nerotranszmitterek aránya. A szorongósabb emberek körében eltérések lehetnek a szerotonin, dopamin, noradrenalin körében.


Agykutatásban dolgozok, és van egy szorongáskutató professzor ismerősöm. Nagy újdonságok várhatóak a területen... a lényeg, hogy sem a gyógyszer, sem pedig a pszcihoterápia nem hatásos önmagában, viszont együtt a kettő működhet!


Ők terveznek most egy neurobiológiai állatísérletet, egy külföldi intézet mintájára. A lényeg, hogy SSRI-t adva a patkánynak szinaptikus változások keletkeznek az agyban, avagy plasztikusabbá válik, fellazul kicsit az idegrendszer. Ha eközben beviszünk pszcihoterápiás eszközöket, életmódváltozást stb... akkor beéghetnek, berögzülhetnek a pozitív változások, annak ellenére, hogy a szorongó egyén genetikailag egész életére az marad.


Hasonló játszódik le negatív erős érzelmi eseményekkor. Pl poszttraumás stressz, vagy egyszerűen csak egy rossz helytől újra jön a pánikroham, mert hosszú távon potencirozódtak az agyban a riadóért felelős idegpályák.


Szóval nem szabad se a pszichoterápiát se a gyógyszert elítélni. Együtt sokkal hatásosabbak, főként az SSRI-kkel vagy más gyógyszerekkel adva (A Xanax/Frontin csak ideiglenes nyugtató, hosszútávú hatása nincs. Az SSRI hosszabb távon hat) Xanax-ot én is szedtem régebben bizonyos helyzetekre, de már elhagytam mert megtanultam kezelni a szorongásom (egy részét)


Már régóta nincsenek új generációs gyógyszerek a területen, úgyhogy most zajlanak merőben új kutatások, és ahogy ismerjük meg egyre jobban az idegrendszert, talán közelebb kerülünk akár végleges gyógymódhoz is. Nagy jövő előtt áll pl az optogenetika, az agy elektromágneses ingerlése, intelligens gyógyszeradagolók, amik akkor lépnek működésbe, amikor az agy pánikrohamot generál. Sőt érdekes kutatások vannak elektrofiziológiai területen. A finomszerkezetű mélyagyi ingerléssel, agy implantátummal (pacemakerrel) akár végleges gyógyulás is elérhető lehet 10-20 év múlva. Addig meg kitartás

2015. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!