Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség tényleg csak...

A pánikbetegség tényleg csak egy kitalált, kamu dolog?

Figyelt kérdés
Többektől hallottam, hogy semmi konkrét tünete nincs, csak hisztiznek az ilyen betegek, és az orvosok így diagnózis hiányában ráhúzzák, hogy pánikbetegég. Valaki magyarázza már el, mivel jár ez, mert bár több pánikbeteget ismerek, egyik sem produkált még előttem tüneteket, de mégis annyira mondják, hogy ők bizony betegek!!

2015. jún. 21. 12:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
14%
Prof. Dr. Tringer László előadásán kifejtette, a divatos nevű(!) pánikbetegség bizony a hisztéria egyik formája. De az olyan rosszul hangzik:D
2015. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Vannak, akik divatozasbol magukra mondjak, hogy panikbetegek, de ettol fuggetlenul, a panikbetegseg egy tenylegesen letezo betegseg.

A panikbetegseg tunetileg olyan kb, mint az epilepszia: ha a tuneteket latod, az mar regen rossz.

Masreszt, ha te tobb panikbeteget is ismersz, akkor vagy nagyon furcsa korokben mozogsz, vagy valoszinuleg, azok onjelolt panikbetegek.

2015. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
Igazából ezen már én is elgondolkodtam, mert manapság annyian dobálóznak ezzel, hogy pánikbetegek, hogy már túlzásnak találom.
2015. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

"ha te tobb panikbeteget is ismersz, akkor vagy nagyon furcsa korokben mozogsz"

Igen, ezen már én is gondolkoztam, de "sajnos" én is erre a bolygóra születtem. :)

2015. jún. 21. 13:10
 5/25 anonim ***** válasza:
35%
Kamu az egész. Nyugodjál meg. Meg az összes betegség is az. Addig ne higgyél benne, amíg téged nem kap el.
2015. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kamu. Valóban létezik ilyen betegség. Ugyanez a helyzet a depresszióval.


De ahogy a pánikoló könnyen kimondja magára, hogy ő pánikbeteg, úgy a rosszkedvű ember is szokta hangoztatni, hogy ő depressziós. Mostanában divatos.


Viszont vannak, akiknek tényleg ilyen betegségük van és nem csak mondják.

2015. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
98%
igen létezik nem kamu dolog, én 5 éve vagyok pánikbeteg. ránézére nem látszom betegnek. sajnos ez egy alattomos dolog amit a test produkál (agyam) egyik pillanatról a másikra olyan tünetek alakulnak ki mint mellkasi nyomás, szívdobogás érzés erősen, levegő utáni kapkodás, zsibbadás. Ezek igen csak tünetek amik tudat alatti stressz vagy pszichés okok váltanak ki. Ebben a legrosszabb, hogy sokszor nem tudod, hogy ez pánik vagy tényleg betegség. Gyógyszer van rá. Aki ezzel viccel az nem normális. Nem kívánom senkinek, amikor egy autóban rádtör a fulladás és a kevés oxigéntől lezsibbad a fél oldalad, begörcsöl a tested, halálféleemmel jár és megbolondulsz a tudattól, hogy már megint jött a roham és már eleged van belőle. Nem én kérem, hogy jöjjön . Úgyhogy aki ezen gúnyolódik remélem átéli
2015. jún. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hetes! Végre kaptam egy kielégítő választ is, amiből a tüneteket is megismerhettem.
2015. jún. 21. 13:28
 9/25 anonim ***** válasza:
21%
Nem feltétlenül, viszont akaraterővel és önszuggeszcióval mindenképpen gyógyítható.
2015. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
32%
sokat kell kikapcsolódni,étkezére figyelni, mozogni a fronthatás viszont nem tesz jót, és nyugalmat kell őrizni de sokan kigyógyultak már ebből
2015. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!