Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongó elkerülő személyiségz...

Szorongó elkerülő személyiségzavar?

Figyelt kérdés
aki ebben a avoidant személyiségzavarban ,,szenved", annak hogyan sikerült javítania a helyzeten? Vagy tudtok esetleg tanácsolni valamit, mert kezd elhatalmasodni felettem..
2015. jún. 22. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Le a maximalizmussal!

Szépítsd meg a régi emlékeidet!

2015. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
honnan tudod hogy nem szociális szorongás?
2015. jún. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

szociális fóbiától való elkülönítés: igazi különbség, hogy a szociális fóbiánál nincs meg a kisebbségi érzés, elfogadás iránti vágy.

a szociális fóbia inkább a társas helyzetekre, az elkerülő személyiségzavar inkább a kapcsolatokra vonatkozik.

félek kialakítani párkapcsolatot, mert rettegek attól, hogy visszautasítás ér, hogy szakítani fognak velem. pedig minél jobban vágyok rá. vágyom arra h szeretetet kapjak, h elfogadjanak. ha kritika ér, vagy megszólják bármimet, akkor úgy elszontyolodok, mint a fene. pl levágattam a hajamat és volt, aki megszólta,hogy jobb volt, mikor hosszú volt.. azóta engem is zavar. ilyen kis semmiségektől is szorongok..

2015. jún. 22. 22:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, én is ebben szenvedek
2015. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!