Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 21 éves vagyok, és függő,...

21 éves vagyok, és függő, kitől tudok segítséget kérni?

Figyelt kérdés
Nem alkohol, és nem drogfüggő, hanem számítógépfüggő, ami (hiába tanulok informatikusnak), úgy gondolom, nem a legegészségesebb. A szociális hátterem eléggé a 0-hoz közeli, beszélgetek minden nap emberekkel, de inkább csak Facebookon keresztül. Idejét sem tudom, mikor találkoztam a haverjaimmal, barátaimmal, viszont minden egyes alkalommal, ha egy "Amerikai Pite"-féle filmet megnézek (még akkor is, ha tudom, erős túlzás), látom azokat az egyetemi, kollégiumi bulikat, amikből én rendszeresen kimaradok, mert inkább a gép előtt kuksolok és játszom. Tudom, hogy nem kellene nekem sem rendszeresen buliznom, de szeretném igényelni, hogy a barátaimmal több időt töltsek, és az online játékok úgy érzem, már-már elrabolják az időmet, és a beléjük fektetett időm soha nem fogom visszakapni, sem pedig megtérülni.
2015. jún. 22. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Mi akadályoz meg, hogy erőt vegyél magadon és egyeztess egy bulit a haverokkal, magyarán csatlakozz hozzájuk? :D Nem kell rendszeresen bulizni, de néha ki kell mozdulni és ha szeretsz gépezni, akkor gépezz nyugodtan. Mellette sportolhatnál is. Adj zöldet. :D Kösz.
2015. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ha függőségről van szó,akkor nem egyszerű a dolog.

Szerintem az lenne a legegyszerűbb,ha csinálnál magadnak egy napi beosztást:)

Pl reggel 10-12-ig gépezel,meg este 9-10/11-ig,a többi időre meg találj magadnak más programot,mondjuk kezdj el sportolni,esetleg kondizni.Ott is lehet haverkodni.A lényeg hogy mozdulj ki,hogy tudj ismerkedni.Esetleg évfolyamtársakkal is próbálkozhatnál,aztán ha kialakul a baráti viszony te is eljárhatsz velük szórakozni.

Vagy ha facebookon van olyan ismerősöd aki a közelben lakik azzal is elmehetsz valahova.Nem muszáj egyből bulizni,csak lementek mondjuk délután meginni egy sört meg dumálni...

A lényeg,hogy szépen fokozatosan haladj,és mindig legyen egy kitűzött célod.Ha úgy könnyebb,akkor írd le egy lapra.És persze az is fontos,hogy ne drasztikusan akarj változni(mer csalódni fogsz),hanem szépen fokozatosan.Először kisebb célokat tűzz ki magad elé aztán jöhetnek a nagyobbak:)

Ha jó érzékelem(bocsi ha tévedek),akkor van egy kis gondod(esetleg szocfóbiád),ami miatt nehezebben építesz kapcsolatot másokkal(nyilván a gép mögött ülve könnyebb,de élőben már nem). Ezt is könnyű kiküszöbölni,de itt is a fokozatosság a lényeg,és hogy minden apró javulást megünnepelj.Pl már az is nagyon jó,ha élőben beszélgetsz valakivel:)

Még esetleg szétnézhetsz ilyen témában a neten is,de szerintem ez csak akkor megoldás,ha esetleg van ilyen jellegű csoport terápia a közeledben(bár ezt max Pestről tudom elképzelni),amúgy meg az lenne a lényeg,hogy kimozdulj a gép elől:)

Sok sikert:)

Első,nyomtam neked egy zödet:)

2015. jún. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

*mert

bocsi,ha fáradt vagyok,átmegyek parasztba:D

2015. jún. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!