Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakai pánikrohamok ellen...

Éjszakai pánikrohamok ellen mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közel két hónapja vagyok pánikbeteg. Valószínű a munkahelyem okozta stressztől amit már persze ott is hagytam. Közel egy hónapja sikerült megszabadulnom a reggeli rosszulléteimtől, azonban az esti pánikrohamaim nem tűntek el.

Tegnap volt a legrosszabb, lényegében maga volt a pokol, azt hittem megőrülök vagy meghalok, olyan volt mint egy szörnyű rémálom de valós fájdalmat éltem át. Fel akartam ébredni de nem tudtam, illetve azthiszem alvási paralízísben ébredtem. Hallottam ahogy értelmetlen dolgokat nyögök, és villódzó fényeket láttam miközben baromi rosszul voltam, és fájdalmat éreztem.


Amúgy frontint és cymbaltát szedek egy hónapja.


Nektek van/volt éjszakai pánikrohamotok?

Mit tudtatok ellene tenni?


Kösznöm mindenkinek aki segít!



2015. jún. 23. 21:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és ha kapok éjszakai pánikrohamot, annak napokig érzem utána a hatását. Főleg szédülök, és a koncentrációm is jelentősen leromlik egy darabig.
2015. jún. 23. 22:03
 2/6 Bea~ válasza:
Szia!Én még 2000-ben lettem pánikbeteg,amikor még nem volt ekkora népbetegség.Sajnos borzalmas rohamaim voltak és kezdtem azt hinni,hogy megőrültem. Nálam is főleg este voltak.Többfajta gyógyszert szedtem,de semmi nem hatott igazán,aztán kaptam a Rexetint. Beszélj az orvossal,kérd ezt a gyógyszert,ez segíteni fog!
2015. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A cymbaltát biztos nem a pánikra kapod. De abban nagyon igaza van az előző hozzászólónak, hogy mindenképp szólj a pánikról az orvosnak. Én pánikbeteg voltam, és egészen kitanultam, hogy saját magam tudom megnyugtatni, ha nem hagyom magamon eluralkodni a rohamot. Olyan mesterséges önuralom volt. Mellesleg én is frontint kaptam nyugtatónak , és kórházba is kerültem miatta. Ott rivotrilra cserélték, és azonnal eltűntek a rohamok. Szóval mindenképp beszélj az orvosoddal. Az antidepim zoloft volt, az nagyon jól hatott.

Ha van kedved levelezzünk.

2015. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Éjszakai/esti, lefekvés előtti pánikrohamokat nálam 1 Xanax SR eddig mindig elmulasztotta, és nem szoktam hozzá. Korábban volt hogy hetente többször szedtem de most már legalább 4 hete nem szedtem be.
2015. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, a xanaxból a 0,5 mg-os kiszererés is bőven elegendő volt nekem.
2015. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt hiszem, mint a legtöbb dolognál a tünet mellett (erre hatnak a gyógyszerek) nagyon fontos lenne az okot is gyógyítani. A pánikbetegségnek egyik nagy fenesége, hogy a roham nagyon kellemetlen hatásai mellett meg kell küzdeni a rohamtól való félelemmel is, ami olyankor is megkeseríti az ember életét, amikor nincs rohama. Mint egy farkába harapó kígyó. Viszont nagyon jó stressz és félelemoldó technikák léteznek, amik elsajátíthatóak. De nem annyira könyvből, inkább egy jó szakember (pszichológus, pszichiáter) vezetésével. Kellő gyakorlás után, és szembenézve a problémával tényleg jól kezelhető egyre kevesebb gyógyszer mellett, és el is hagyhatóak lesznek a gyógyszerek. Csak higgy magadban, hogy meg tudod csinálni:)
2015. júl. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!