Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért változtatta meg a...

Miért változtatta meg a netezési szokásaimat az okostelefon? Mi lehet a pszichológiai háttere?

Figyelt kérdés

2 hete vettem egy okostelefont.

Azelőtt csak ha számítógép közelben voltam, akkor tudtam e-mailt, stb. olvasni.

Akkor akár órákig is fenn ragadtam, ha nem figyeltem rá tudatosan.

Továbbá, ha a netes gép egy másik helyiségben ment, akkor sem tudtam összpontosítani az éppen végzett feladatomra, mert nem azon járt az eszem. Ezt megfigyeltem.


Amióta megvan a telefon, naponta 2x olvasok e-mailt, illetve 1-2 alkalommal nézek fel pl. FB-ra.

DE nem ragadok ott, csak végiggörgetem, gyorsan meválaszolom a fontos üzeneteket, és lépek is ki.

Vagy ha belépve hagyom, nem ugrok egyből az új üzenetet jelző hangra (számítógépnél azt tettem).

Nem azért vagyok kevesebbet online, mert kényelmetlen gépelni. Hiszen nagy a kijelző, ugyanúgy használható, mintha laptopról vagy sz.gépről írnék. Az sem áll a hátterében, hogy spórolni kellene a net mennyiségével, ugyanis nem olyan csomagom van.


30/N


2015. jún. 25. 06:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy asztali számítógép monitorát nem kell kézben tartanod, hanem kényelmesen internetezhetsz. Meg aztán nagyobb képernyőn, nagyobb betűket látsz. A gépelés is könnyebb egy asztali gépről. Az okostelefonnal való internetezést nem tartom olyan kényelmesnek, de lehet hogy csak a szokatlansága miatt.
2015. jún. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Említettem, hogy az általad írt dolog nem igazán jellemző. Mióta megvan a készülék, még a szgépet sem kapcsolom be. (De nem azért, mert helyette a telefont használnám ugyanannyit.)


Sokkal nyugisabb vagyok. Ez az egészben a legérdekesebb. De vajon miért? :)

2015. jún. 25. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi mást akarsz hallani, az első hozzászóló megválaszolta. Csakis kényelmi okokból nem használod, talán még kicsit idegenkedsz tőle, de idő kérdése és elmúlik. Hacsak nem untál rá a baromságokra. Amennyiben ráuntál, akkor gratulálok, mert azon kevés halandók egyike vagy, aki zombiból kezd vissza alakulni emberré.
2015. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!