Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lépjek ki az önsorsrontás...

Hogy lépjek ki az önsorsrontásból?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olyat teszek, ami rossz nekem. Nem hallgatok a szívemre. Pl. most voltam egy táborban bekerültem egy fantasztikus közösségbe és igazán jól éreztem magam. De már korábban jelentkeztem egy másik táborba, és a közepén ott kellett hagynom, hogy oda átmenjek. De valójában egyáltalán nem akartam odamenni, és legszívesebben visszamentem volna. Világosan érzem, hogy rosszul döntöttem. Igazából semmi akadálya nem lett volna, csak bebeszéltem magamnak, hogy hülyén nézne ki, ha újra felbukkannék, miután már elköszöntem.


Rendszeresen csinálok ehhez hasonló hülyeségeket. Többnyire az a történet, hogy van valami lehetőség, amit azért hagyok ki, mert arra gondolok, hogy mások mit szólnak hozzám, hogy néz ez ki kívülről. Túl sokszor történt ez meg. Depressziós lettem. Változtatni akarok, de az a baj, hogy minden fontos döntésnél szinte bepánikolok, attól félve, hogy a rossz utat választom, és emiatt szó szerint egyszerűen nem látok tiszta fejjel. Hogy változtassak ezen?


2015. júl. 10. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ez semmi az én önsorsrontásomhoz képest. Én az egész életem csesztem így el. Meg is fogok halni a 24.születésnapom éjszakáján. Ironikus, hogy pont az a szám aminek kiskorom óta nagy jelentőséget tulajdonítok.


Röviden tömören: "elqrtam!" :) (nagyon fáradt mosolyt képzelj el ide)


Majd írok ki erről saját - hosszabb - kérdést is. Siralmas lesz.

2015. júl. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Segíthet, ha ezekről a választásokról, döntésekről tudnál beszélni valakivel. Akkor, amikor aktuális. Ha beszélsz róla, már az is segít tisztábban látni, de ha nem egy baráttal, hanem egy külső szemlélővel, egy pszichológussal beszélgetsz, az talán még több önismeretet adhat és megértheted miért viselkedsz úgy ahogy, ha pedig érted akkor változtatni is tudsz. Nem lesz egyszerű, de meg tudod csinálni. Az elején nagyon nehéz lesz neki rugaszkodni és nem engedni a félelmeknek, hanem a helyes utat járni, de ez olyan dolog, hogy elkezdeni nehéz, aztán ha jönnek a jó élmények, az áramlat visz magával. Nem lehetetlen változtatni, de a minimum hogy egy baráttal vagy családtaggal beszélgess erről sokszor, vagy még jobb ha pszichológushoz mész.


Egyébként annak hogy ezt csinálod, így ismeretlenül és a saját tapasztalataimból lehet az az oka, hogy régebben néha rosszul sült el néhány döntésed (ami bárkivel megesik) és te ezt ilyen érzékenyen reagáltad le. Meg lehet tanulni nem így reagálni, van némi kontrollja az embernek az érzései, reakciói és gondolatai fölött, bár a hozzáállás megváltoztatása egy nagyon lassú folyamat. A másik ami felmerül bennem, hogy esetleg szándékosan bünteted magad a rossz döntésekkel. Olyat én is csináltam elég sokszor. Belevittem magam a rosszba, pedig tudtam hogy semmi jó nem lesz belőle. Ez is egy olyan viselkedés, amin lehet változtatni, nem vagy menthetetlen! Ebben az esetben az a nagyon fontos, hogy megértsd miért is bünteted magad.

Persze feltételezem még számtalan egyéb ok is lehet, ha ezek nem passzolnak rád. Szakember biztos segíthet, de talán elég lehet egy őszinte támogató barát/családtag. Senki sem fog téged meggyógyítani, de segíthetnek abban, hogy te helyre tudd tenni magad. Csak ez nagy meló. Esetleg érdemes pszichológiai szakirodalmat olvasni, rengeteg művet szánnak laikusoknak. Segíthetnek, hogy rájöjj mi a baj. Mert most csak a tünetet írtad le, a forrást nem.

2015. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Damien Hellfire, légyszi írj egy privátot, ha kint van a kérdésed.
2015. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!