Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha anyukám magában...

Normális, ha anyukám magában beszél és olyan, mintha beszélgetne valakivel?

Figyelt kérdés
Egy nap többször is hallom, amikor egyedül van a konyhában, hogy magában beszél és össze vissza suttog mindent, meg magyaráz, mintha valakivel beszélgetne és annak mondaná, de nincs senki a konyhában és nem is telefonál. Minden naposak az ilyenek
2015. júl. 17. 11:03
1 2
 1/11 Duenna ***** válasza:
100%
Normális. Semmi baj nincs, sokan szoktak magukban beszélni. A gondolatokat, amik minden emberben ott vannak, hangosan mondja ki. Semmi baj nincs vele. Nyugodtan rákérdezhetsz, ha észreveszed, hogy, hogy kivel beszélgetsz? Azt fogja mondani, hogy magában beszélget magával.
2015. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészen addig normális amig nem döf egy nagykést beszélgetöpartnere hasába!:-))
2015. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem annyira normális. Ugyan is gondolataink, az összefüggések egymáshoz való kapcsolata. Aki szavakban gondolkodik, az általában lassúbb észjárású, van neki valami beütése.
2015. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Duenna ***** válasza:
50%
3-as! Hülye vagy!
2015. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De nem csak simán magában beszél, mert néha én is kimondok dolgokat hangosan, amiket gondolok, amikor egyedül vagyok, de ő olyan mintha valakivel beszélgetni, olyanokat mond, hogy "hallod ez meg az történt" meg "na és te hogy vagy" stb, szerintem ez annyira nem normális dolog...
2015. júl. 17. 11:47
 6/11 Duenna ***** válasza:
Lehet, hogy valamelyik elhunyt kedves rokonához beszél, mintha az még élne. Semmi baj nincs anyukáddal! Kérdezd meg, kivel beszélgetsz!
2015. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem egyszer volt, hogy megkérdeztem tőle, hogy kivel beszélget és azt mondta senkivel és mondtam, hogy hallottam, hogy beszélgetsz valakivel és annyit mondott, hogy nem is igaz.
2015. júl. 17. 11:52
 8/11 Duenna ***** válasza:
68%
Azért mondta, hogy se senkivel, mert szégyellte, hogy rajtakaptad, hogy magában beszél. Ha te nem normálisnak akarod látni anyukádat, akkor tedd azt. Rád van bízva, mit gondolsz anyukádról.
2015. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy gondolom, hogy teljesen normális dolog az, hogy valaki magában beszél. Szerintem így több dologra jön rá az ember, és gyorsabban.
2015. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Én is szoktam magamban beszélni (hármasnak: hivatalos mérés szerint 135 az IQ-m, és általában gyorsabban jár az agyam, mint bárkié).

Ilyenkor általában lejátszok beszélgetéseket fejben, ismerősökkel, tehát tényleg olyan, mintha beszélgetnék valakivel. Általában belül zajlik, de néha azon kapom magam, hogy suttogok kicsit, vagy félhangosan mondom, ami a fejemben van.

Nem érzem magam ettől "nemnormálisnak".

2015. júl. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!