Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szabad-e öngyilkosnak lenni,...

Szabad-e öngyilkosnak lenni, ha tudod, hogy soha nem lehetsz már boldog az életben?

Figyelt kérdés
Szabad-e öngyilkosnak lenni, ha tudod, hogy soha nem lehetsz már boldog az életben?25 éves férfi vagyok, az anyám 2éve meghalt, apámnak pár hónapra rá komplett új családja lett gyerekekkel mindennel. Ezt még megemésztettem valahogy, aztán beköszöntött az életembe a mindent elsöprő szerelem. A nő akit 6éve ismertem és sosem gondoltam, hogy az enyém lehet mégis az enyém lett. Okos, intelligens, gyönyörű( nem csak szerintem, de tényleg benne van a 10/10 kategóriában) a szex fenomenális volt vele, viszont másfél év után kidobott, szétköltöztünk, mert nem becsültem meg eléggé és ha vitára került a sor eléggé agresszívan álltam a dologhoz. Nem, nem vertem meg, de ha némi erőszakot alkalmazott vita közben és lefogtam annak nyoma maradt. Ő ezt egy ideig tűrte de a vége az lett, hogy másnál kereste a boldogságot én pár nap után erre rájöttem és vége lett. Nagyon csúnya vége lett sajnos adtam neki egy tényleg szellősuhintásnyi pofont és ő távolságtartási végzést kért feljelentett és persze soha többé nem tudok vele kommunikálni, mert látni sem akar. Ergo elbasztam az életemet ugyanis ő egy olyan nő volt, akire egész életemben vártam, a nagy ő. Mindenki mondja, hogy majd jön másik stb. Én ebben nem hiszek nekem vagy a nagy Ő kell aki ő volt vagy inkább nincs értelme élni. Én ezt mindig így láttam, nem csak most. Persze előtte is voltak kapcsolataim, de ő tényleg az volt akivel 100000évet is leéltem volna. Soha tőle jobb szebb különb okosabb nőt nem fogok találni és csak magamnak köszönhetem azt, ahol most vagyok és a csúnya szakítás miatt nincs visszaút ez teljesen biztos. Na már most, ha tudom, hogy soha nem lehetek olyan boldog és büszke mint mikor vele voltam, akkor miért lenne értelme tovább élni? Tudom majd jönnek a kommentek, hogy találok különbet is, de nekem ő volt a különb, mivel nem nevezhetem meg kiről van szó a lényeg annyi, hogy tőle jobb tényleg nincs. Nem kellett volna helyette soha senki más az ég világon semmire és senkire nem cseréltem volna el. Tehát, ha tudom, hogy soha nem tudom elérni, hogy újra az enyém legyen, szerintetek megtehetem? Mindenet beszereztem már hozzá, meg is probáltam másféleképpen 3szor is csak kissé elbaltáztam a dogokat és ha valaki megkérdezné mit tennék, ha lenne a fejemen egy kapcsoló amivel örök nyugalomra szenderülök. Nos átbillenteném az OFF állásba.

2015. júl. 18. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha szakítottatok nem ő volt a nagy Ő. És ne add fel. A legvégén úgyis minden rendben lesz. Hogyha mégse, akkor az nem a legvége.
2015. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem szabad öngyilkosnak lenni!!!!

Te nem tudhatod, milyen Jó dolgok jöhetnek az életedben még! Akár az a csaj is visszajöhet, de ezt így fogd fel, hogy a sors útjai kifurkeszhetetlenek, és sosem koveteld erőszakosan. Tegyel olyan dolgokat, amik elorevisznek, az élet bármely területén, lásd, hogy azok jó dolgok, és direkt, tudatosan oruljel neki. Megertem, hogy magad alatt vagy, de az öngyilkosság a legrosszabb, amit tehetsz. Odafent nem díjazzák...

Ui: beszélj szakemberrel.

2015. júl. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen értem, hogy mennyi jó dolog van a világon, csak engem ezek a dolgok úgymond nem érdekelnek. Én mindig olyan mber voltam, hogy egy 10es skálán 10es a szerelem a párom minden más pedig ne, hogy 1 a skálán hanem inkább ezrelék. Mondhatnám a tipikus baromságot, hogy Nélküle nem tudok élni és ez fedi is a valóságot. Semmi más nem tud boldoggá tenni az életben csak ő. Vegyük ezt az alapnak. Akkor ha csak ő tud boldoggá tenni és ő már 3billiárd százalék, hogy nem jön vissza, akkor minek szenvedni még x évet? Attól miért leszek jobb, vagy több vagy bármi?
2015. júl. 18. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Te abból indulsz ki, hogy tudod, hogy nem lesz jobb, de már ez a kiindulási pont is hibás mert sosem tudhatod mi lesz. Amíg élsz, addig tiéd a lehetőség. Csodák léteznek, legfeljebb nem úgy ahogy azt a gyerekek képzelik. Te pedig 25évesen határozottan túl fiatal vagy még ahhoz, hogy ekkora bizonyossággal állítsd nem lesz jobb. Miért ne találkozhatnál egy másik lánnyal? Aki akár még jobb is? Ha nálad ennyire a párkapcsolat az első akkor csodálom hogy nem láttál még elég filmet vagynem olvastál még elég könyvet a témában ahhoz hogy tudd, sose tudhatod mit hoz a holnap és bár perpillanat az előző párod hiánya a világ legfájóbb pontja, találhatsz még nála is különlegesebbet. Valakit akivel ti ketten egy egészet alkottok. Én nem hiszem, hogy ő lett volna a nagy ő. Azt érzem ki abból amit írtál, hogy bizonyos szempontból mindketten éretlenek voltatok és végleges kapcsolatra és ez mindkettőtöknek csak egy állomás volt. Tanulnod kéne belőle, fejlesztened önmagad, az önismeretedet, azt hogy hogyan csináld másképp. Aztán meg találod azt is akivel másképp csináld és akivel ezáltal sokkal különlegesebb kapcsolatod lehet.

Tudod én nem hiszek a nagy Ő elméletben, annak ellenére, hogy tiszteletben tartom mások ilyen fajta elképzelését. De elmondom én miben hiszek. Én abban hiszek, hogy a világon rengeteg ember van és ha ennek csak egy töredék százaléka volna személyiségileg és külsőre a megfelelő, akkor is rengeteg marad. Persze ha egy helyen élsz mindig, az csökkenti az új találkozások esélyét és rengeteg lány nem jöhet szóba csupán a lakhely miatt. De manapság nem olyan lehetetlen áthidalni a távolságokat, szóval igazából meglehetősen sok opciód van csak te még nem ismered őket. A kapcsolathoz egyrészt az kell, hogy a másik személy ebbe a kis százalékba tartozzon, másrészt az kell, hogy ti ketten megfelelően kezeljétek egymást és dolgozzatok a kapcsolatotokért. A második pontnál szoktak elhasalni a dolgok. Pedig a tökéletes kapcsolat nem csak a kémián múlik. Neked most lehetőséged van átértékelni a dolgaidat és talán felnőni egy olyan kapcsolathoz, amire vágysz.

Ha te erre azt mondod hogy de csak ő volt az és jaj te már nem lehetsz boldog, akkor azt mondom, hogy ez önámítás és önsajnálás és egyszerűen csak félsz élni, de ezt se akarod beismerni, ezért erre a témára hárítasz mindent. Amíg élsz, számtalan esélyed és lehetőséged van. A halál ezek elvesztését jelenti. Ha te szerelmi bánatodban megölöd magad, akkor egyszerűen nem voltál elég bátor, hogy szembenézz a sok (néha ijesztő) lehetőséggel és egyszerűen csak feladod. Persze ahhoz is kell bátorság, sokan csak hiszik hogy meg tudják lépni.

Azt kérdezed szabad-e öngyilkosnak lenni... Szabadni szabad, ez a te életed, mások legfeljebb próbálnak rávezetni, hogy hülyeséget csinálsz. De hogy azt merd állítani te már sose leszel boldog... Istenem, én is szeretnék ilyen jövőbe látóképességet... Mégis hogy állíthatsz ilyet? De tényleg. A jövő az, amit nem ismerünk és ami nincs kőbe vésve, rajtunk múlik. Ne légy olyan nagyképű, hogy azt állítsd te tudod mi lesz 5 év múlva. Senki se tudja. De egyet tudunk: Ha megölöd magad tényleg nem leszel már boldog. Önbeváltó jóslat. Inkább légy bátor és kérj segítséget, állj talpra és menj tovább!

2015. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nos, őszintén nem olvastam végig amit írtál, de teljesen tipikus szöveg, mármint elég korán le tudtam szűrni belőle, hogy a lényege, hogy szerelmes voltál, vége lett, azt hiszed ő a tökély, és soha mást nem fogsz így szeretni. Én is éreztem így, gondolkodtam így, hagyták el hasonló mondatok a számat, meg szerintem a legtöbb emberét aki szerelmes volt, de széthullott a dolog. És ilyenkor száz meg száz ember mondhat neked bármit, ami arra utal, hogy jobb lesz, meg találsz jobbat, meg stb., úgyis minddel ellenkezni fogsz, mert szent meggyőződésed, hogy ő a tökély és kb. sértőnek találnád, ha kicsit is elhinnéd, hogy nem ez a világmindenség vége és ebből nincs kiút, nála nincs szebb, különb, hasonlók.


És most jön a lényeg. Szerelmi bánat miatt NEM szabad megölnöd magad. Ő attól nem fog újra szeretni, sőt, elcseszed vele az életét, mert valamilyen szinten nyilván lelkiismeret-furdalást érezne, még ha az öngyilkosság alapvetően csakis kizárólag az elkövető bűne, és valamilyen szintű gyengesége.


Lehet, hogy ez a válaszom most nem igazán sikerült elég kedvesre, de úgy gondolom, hogy ilyenkor ez kell.

2015. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!