Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik más kiút, mint az...

Létezik más kiút, mint az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Teljesen reményvesztett vagyok. Már semminek tudok örülni, semmi sem köt le. Nincsen akivel beszélgethetnék hiába a családommal élek. Meg amúgy rám sem bagóznak. Nem vagyok már kamasz, de még most sem tudom hova tovább. Orvoshoz sem akarok menni, mert azok csak tele nyomnak bogyókkal, attól meg még rosszabb lenne a helyzet.Szinte már nincsen olyan nap, hogy eszembe ne jutna az öngyilkosság. Ez tartja bennem a vigaszt, hogy bármikor, bárhogyan, szinte bárhol megtehetném. Egy csapásra véget érne ez a rémálom.

2015. júl. 19. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Segíts magadon és az Isten is megsegít. Ne kívülről várd.
2015. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
mi juttatott ide?
2015. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem várom el. Isten pedig nincsen.
2015. júl. 19. 17:57
 4/17 anonim ***** válasza:
persze
2015. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért ne mondd, hogy nem jó enni, ha éhes vagy, nem jó inni, ha szomjas, nem jó űríteni, ha tele vagy, vagy szexelni.
2015. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Nem tudom, èn is ebbena cipőben vagyok.Egyre jobban szorul a hurok a nyakam körül.
2015. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Kezdj el olvasni, hobbikat keresni, célt találni (pl. elhatározod, hogy te mindenképpen eljutsz ide vagy oda), sportolj, javíts a közérzeteden, adj szórakozásra (akár bulik, akár gépezés, játék (pl. vegyél egy xboxot az mindenkinek jót tesz), ha lehetséges csináljatok közös programokat, ha nam érdekled őket tegyél róla, hogy ne így legyen (attól csak még inkább így marad a helyzet ha sajnáltatod magad, vagy úgy tűnik)


Kezdj el gyüjtögetni (pl. filmeket), beszélgetni lehet bárkivel ha olyan közösségbe mész ahol hasonló érdeklődésűek vannak, a bogyók árát amit megspórolsz pedig költsd sütire mert az finom. Több ötletem nincs.

AZ önsajnálat és az ilyen gondolkodásmód semmire nem vezet a fent ajánlott dolgok viszont segíthetnek.

2015. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én sem tudok kivel beszélgetni, egész nap itthon ülök, barátaim nincsenek, nem dolgozom, nem vagyok boldog... se szomorú, de öngyilkos nem lennék. Nem tudom mi juttatott téged ide, de foglald inkább le magad.
2015. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

igenis el kell menned egy orvoshoz, mert ha csak az segíthet rajtad, hogy telenyomnak, akkor így kell lennie.


ez egy betegség, és ezt elsősorban magadnak kell beismerned, és segítséget kérned, keresned. amit te reménytelennek látsz, nem az, csak annak hiszed, mert el van az agyad borulva, és depressziós vagy. ha nem mész kórházba, csak még jobban beleesel, hidd el, tapasztalat, olyan szintre, hogy hallucinálni fogsz és téveszméid lesznek. abból a gödörből pedig már nagyon nehéz kimászni


mitől olyan reménytelen a helyzet, hogy nincs kiút? ha leírnád, rájönnél, milyen nevetséges is. az afrikai éhezők miért nem ölik meg magukat? nekik nem kilátástalanabb a helyzetük? inkább végigszenvedik az éhhalált?

2015. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Születèsem óta depis vagyok,rivózom magam naponta, most 33 èves vagyok de mèg nagyjából birom a tempót
2015. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!