Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rosszakat álmodom, már...

Nagyon rosszakat álmodom, már kb 2 hete. És emiatt egész nap rosszul vagyok egész nap, síró görcsök törnek rám, nem találom a helyem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Legszívesebben kiszaladnék a világból...
2008. szept. 4. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Igyál egy nagy bögre macskagyökér teát elalvás előtt.Nem tudom,hogy alszol el,de érdemes a kedvenc könyveidet olvasgatni,míg álomba nem merülsz..
2008. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A teát meg iszom, de olvasni nem fogok tudni, mert már az is nagy erőfeszítésbe telik, hogy most itt tudok ülni a gép előtt. Legszívesebben csak mennék, és mennék, bárhová, amíg össze nem esek. Aludni tudok, este 10-től hajnali 4ig.
2008. szept. 4. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Miket álmodsz?
2008. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vacsizol túl későn? Van valami probléma, amin egész nap rágódsz vagy szomorkodsz rajta? Megváltozott az életed, esetleg új helyre költöztél?
2008. szept. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a teát,tényleg.És írd majd meg,hogy pár alkalom után jobban alszol-e...
2008. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindíg esküvőről álmodom. Nagyon rossz esküvői álmok. De semmi nem változott meg az életemben. Nem tudom mi lehet a baj. Mindenesetre a teát megpróbálom. Köszönöm.
2008. szept. 4. 23:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy olyan időszak az életemben,amikor viszonylag sokáig,(látszólag) ok nélkül , rendszeresen visszatért ugyanaz a rémálmom.Nekem segített pl,hogy elalvás előtt kb egy órára beültem a kádba,jó meleg vízbe, ott ki tudtam kapcsolni az agyam, nem gondolkoztam, lenyugodtam kicsit. Elalvás előtt pedig igyekeztem megértetni magammal , hogy ami éjjel jönni fog,az csak álom, és nem kell tőle félnem. Időbe telt,mire ezt rendbe tudtam tenni magamban,de onnatól kezdve, ha jött a rémálom, már nem féltem, csak nevettem az egészen,és mindezt álmomban.Néhány ilyen alkalom után pedig megszűntek a rémálmok.

Tehát szerintem nagyon fontos,hogy egyrészt ne hullafáradtan,zakatoló aggyal zuhanj az ágyba,másrészt pedig gondold végig az álmodat és próbáld valahogy megértetni magaddal,hogy nincs mitől félned. Minden elalvás előtt. Egy idő után már tudni fogod álmodban,hogy csak álmodsz,és akkor már nem fogsz félni,mert te irányítassz.

2008. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ha pl. kipróbáltál valamilyen tudatmódosító szert, akkor az válthat ki egy ilyen pszichotikus reakciót, továbbá, ha történt veled olyasmi, ami agykárosodást okozhatott, akkor lehet a károsodástól is. Ezt tapasztalatból írom: én elkövettem ezt a SÚLYOS HIBÁT, hogy többször kéjgázt inhaláltam csekély oxigénkoncentráció mellett ( az oxigénhiánytól feltehetően kismértékben károsodhattak az agyam erre érzékenyebb területei. Gyakran voltak borzalmas, érthetetlen, zűrzavaros rémálmaim, gyakran deliriumra jellemző módon ezek féléber állapotban, reggel is folytatódtak. Abbahagytam, elmentem pszichiáterhez és szerencsére megszűntek.

A te esetedben remélem nem ilyesmi játszik szerepet.

Ha nem, akkor szerintem arról lehet szó, hogy kimerült vagy, esetleg komolyabb megoldatlan problémáid vannak az életed bizonyos területein pl. párkapcsolat munkahelyi stressz, akármi.

2008. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, fennáll-e még a probléma. Nekem a Sedatif PC nevű homeopátiás készítmény segített a rémálmokat megszüntetni. Egy hétig szedtem.
2008. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!