Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm vagdossa magát,...

A barátnőm vagdossa magát, mióta meghalt az édesanyja. Mit csináljak? Már teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Azt mondta úgy érzi, ő tehet róla, és meg kellett volna mentenie, ami hülyeség, mert egy rákbeteget nem lehet csak azzal megmenteni, hogy még többet törődik vele az ember (egyébként nagyon is sokat törődött vele, ment be hozzá suli után a kórházba, utána meg haza tanulni az érettségire...). Ilyen rohamszerűen jön rá, és nem bírja abbahagyni, alig tudom lefogni a kezét meg kifacsarni belőle a kést, és már engem is teljesen felemészt, hogy így látom, hiszen nagyon szeretem. Félek elmenni reggelente dolgozni, hogy mi lesz, ha valami nagyobb baja esett, mire hazaérek, minden áldott nap vezetek, mint az őrült, hogy minél előbb otthon legyek délután, de sajnos egyszerűen nem lehetek mindig vele... nagyon aggódom és tanácstalan vagyok.

Azt mondja nem akar segítsét kérni, mert "megérdemli, hogy fájjon", és majd abbahagyja, ha "megkapta, ami jár neki".

Már fenyegettem, hogy kihívom a mentőket ilyenkor, de könyörgött, hogy ne csináljam, meg hogy biztos kiröhögnék és nem akar ő is bemenni a kórházba, mert anyukájára emlékeztetné. Ha kihívnám a mentőket, bevinnék, igaz? Végülis veszélyezteti a saját tesi épségét...


Kérem, aki volt hasonló helyzetben (akár egyik, akár másik oldalról), segítsen, mit tehetnék? Tanácstalan vagyok, szörnyű ez így.


2015. júl. 27. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hivasd fel vele a lelki segelyt vagy keresd fel egy pszichologust. Mivel onveszelyes, kezelni kell.


Ha nem olyan durvan csinalja, tereld el a fugyelmet. Menjetek sokat setalni, beszelgess vele es talalj hobbit neki.


Mondd meg neki, hogy az elet megy tovabb, nem er veget es anyukaja buszke ra es szereti. Megkapott minden torodest a lanyatol es biztos nagyon halas. Nem volt mas kiut, semmi sem veletlen. Ennek igy kellett lennie.


Hasonlo helyzetben voltam en is, csak nekem edesapam halt meg ket evvel ezelott, de elotte is sulyos depressziom es psziches zavaraim voltak.

Errol nem tudott.

Elottem hunyt el, a szemem lattara.

2015. júl. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Depressziós. Nem sokat tudsz tenni..Mikor az én barátnőm kezdte vágdosni magát akkor azt mondtam neki ahányszor csinálja én kétszer annyiszor fogom mert nem birom elviselni hogy tönkreteszi magát nálunk ez segítet bár ez koránt sem biztos megoldás. valahogy meg kéne értetni vele hogy ha ezt tudná az anyja akkor szomorú lenne mert hogy a lánya azt hiszi miatta halt meg. Mert az emberek ha meghalnak azt szeretnék hogy a szeretteik nem szomorkodjanak sokáig hanem maradjanak erősek és vigyék sokra. az anyukája sem szeretné hogy ezt csinálja ezzel neked is árt és tönkre teszi saját magát is.
2015. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és sajnálom, hogy másnak is át kellett élni ezt. Kimondhatatlan, mennyire rossz, hogy így látod azt, aki a legfontosabb neked.


Sajnos nem tudom elterelni a figyelmét ilyenkor semmivel, próbáltam felhívni barátnőit hogy ne otthon legyen egész nap egyedül, de nem akar kimozdulni. Valószínűleg tényleg depressziós, és tudom, hogy ez egy betegség és nem én leszek az egymagam, aki meggyógyítja, csak próbálnám valami módon enyhíteni ezt a dolgot.

2015. júl. 27. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennyiből még egy szakember sem mer diagnózist felállítani. De hogy nem egyszerű depresszió, az biztos. Kísérdvel egy pszichológushoz.
2015. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!