Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátertől hogyan lehet...

Pszichiátertől hogyan lehet kicsalni másik fajta antidepresszánst? Rossza amit most szedek :/

Figyelt kérdés
Na szóval már egy éve szedek egy bizonyos antidepresszánst de már unom. Ki szeretnék próbálni más fajtát. Szorongásos kényszerbeteg vagyok ez is hatásos csak én azt gondolom van ennél jobb gyógyszer is!!! Szóval a kérdésem az lenne hogy hogyan vegyem rá a pszichiáternőmet arra hogy másik típusú antidepresszívumot írjon fel?

2015. júl. 29. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát mondd el neki... de a gyógyszer mellett terápiázol is? Mert a gyógyszer csak tüneti kezelés, attól ne várj tartós javulást!
2015. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Száddal.
2015. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak gyógyszert szedek beszélgetés nem tudom hogyan gyógyítja meg az agyamat na mindegy! Kérdésre válaszolj utolsó!!!
2015. júl. 29. 19:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Legyél vele őszinte, mondd ezt el neki és beszéljétek meg. De komolyan... hülyeség mindenféle trükköt kitalálni, ha azt mondja nem akkor azt okkal mondja, mert ahogy te is jelezted., most jól vagy. Egy barátnőm édesanyja úgy döntött hogy beleszól a lánya gyógyszerezésébe az orvosnál, és a lányát felbátorítva ketten együtt kierőszakolták hogy csökkentse a szer adagját. Ezt követően a lány szenvedett és mindent megbánt, rossz volt látni hogy mennyire kész van. Szóval ha az orvos valamibe nem akar belemenni annak oka van. De azért vesd fel neki az elképzelésed indoklással (azért ne azt mondd, hogy unod a gyógyszered, inkább csak azt hogy úgy gondolod lehetnél jobban is).

Bár egyébként szerintem a gyógyszerektől nem nagyon jól kell lenned, csak egész jól. A többi meg terápia és önerő. Aztán már bogyók nélkül is lehetsz nagyon jól. Ezeknek a szereknek tényleg nem az az elsődleges célja, hogy királyul legyél, hanem az, hogy ne legyél szarul.

2015. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi a válaszod de mondod te ezt úgy hogy SOHA BÜDÖS ÉLETBE NEM SZEDTÉL MÉG ANTIDEPRESSZÁNST és példának is a barátnődet hozod fel!! Kit érdekel a barátnőd? Ne szólj bele az életébe szerintem. Ja és nem királyul akarok lenni a bogyóktól hanem élhető életet akarok. Már évek óta csak túlélem a napokat és szeretném néha legalább pár nap erejéig ha jól érezném magamat és nem kéne kényszereket csinálnom naphosszat amire már az fizikai egészségem is rámegy
2015. júl. 29. 19:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, a barátnőmet hozom példának, mert nála láttam azt, hogy ő okosabb akart lenni a dokinál és megszívta. De tök logikus ebből az egészből levonni azt, hogy én még sosem szedtem ilyen szert, gratulálok. Én nem érzem azt hogy bármi sértőt írtam volna, válaszoltam a kérdésedre és óvva intettelek mert van rossz tapasztalatom ilyen téren, gondoltam megosztom, te elolvasod, magadban feldolgozod, majd jutsz valamire és tovább lépsz. Arra nem számítottam hogy sértet kisgyerek módjára visszaírsz, mintha most szedtem volna el a cukorkádat. Perpillanat a 3. antidepresszánsomat szedem, meg mellette mást is. Én csak segíteni akartam, de ha ennyire nem érdekel más mit mond akkor ne kérdezz itt... Bocs hogy megszólaltam így, hogy valamennyit tudok is a témáról magam és néhány barátom kapcsán is...
2015. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el a betegtájékoztatót, meríts ihletet a mellékhatások fejezetből, és panaszkodj valamelyikre. Aztán vesd fel, hogy nem a bogyótól van-e, nincs-e másik, amit esetleg kipróbálhatnál.
2015. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 evimeri ***** válasza:
Szia. Én 17 éve szedek antidepresszáns gyógyszert - napi 1 szemet - többet is kipróbáltam, de én is azt mondom a gyógyszerekkel semmire sem mész. Ha a saját fejedben nem teszed helyre a dolgokat a világ összes orvosa és gyógyszere sem fog rajtad segíteni. Sokan meg is kérdezik tőlem, hogy miért szedem még az antidepresszáns gyógyszert, amikor látszik rajtam, hogy remekül vagyok. Ez jó kérdés. Talán mert kicsit tartok a visszaeséstől. De komolyan én nagyon sokat változtattam magamon és tényleg jól vagyok, de ez ne a gyógyszereknek köszönhető. Próbálkozz inkább azzal, hogy másképp fogod fel a dolgokat.
2015. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem azért a 20forintért, de ha ahhoz sincs eszed, hogy hogyan beszélj a kezelőorvosoddal, akkor nagyon is jó lesz neked az amit szedsz.


Meg ilyet nyilatkozni, hogy "unod a mostani gyógyszert, másikat akarsz kipróbálni...így csak egy legalja drogos beszél, bár aki ilyen stílusban kér segítséget, az más nem nagyon lehet...


A poén az egészben, hogy kioltottad a haja alól az előző válaszolót, hogy ne szóljon bele a párja életébe, erre fel te meg itt kérsz tanácsot vadidegenektől, ajánlom a terápiát.


Lehet lepontozni.(egy orvostanhallgató)

2015. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!