Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez az egész?

Mi lehet ez az egész?

Figyelt kérdés
Tobbnyire szorongok, pánikbeteg vagyok, illetve mondhatom, hogy már voltam, mert a rohamok egyre ritkábban jonnek elo, néha már egyáltalán. De ezt felváltotta valami más, amitol rohadtul félek, gondoltam az OCD-re, de rájuk a rendmánia jellemzo, kézmosás, gyujtogetés, rakosgatás. Ezek nálam nincsenek meg, inkább az elmémben a kényszeres rendrakás, és a kényszerképzetek. :( elképzelem, hogy ha nem nyúlok egy dologhoz tobbszor, nem gondolok egy átlagos dolgot át tobbszor, akkor rosszbfog torténni, mondjuk belém száll egy szellem, lebetegszem. Ma mondjuk ruhát próbáltam, és ha mem gondoltam végig, hogy ruhát próbálok (addig ameddig nem érzem, hogy abba hagyhatom ezt a gondolatot), akkor rámjon a pánikroham vagy szétesik a perspektívám. Aztán hiába próbáltam abba hagyni, már a sírás jott rám, meg a gondolatok, hogy orult vagyok, mi lesz velem, és ekkor jott az, hogy negláttam az utcán valamelyik nap egy mentálisan beteg not, feltem, hogy en is azzá válok. Most is reszketek, mert kényszeresen végig kell ezeket csinálnom, mert ha nem is csinálom, úgy érzem, hogy az elmém kodos, illetve nem tiszta, ha pedig megcsinálom, jobban vagyok....segítsetek, mi ez? Skizofrénia? Ezt abból gondolom, hogy abban a pillanatban elhiszem....de tudom ám, hogy butaság, de félek, mert mi ha mégis...ha nem teszem meg, akkor megorulok...

2015. aug. 4. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez semmikép nem skizofrénia.Nekem is voltak kényszerképzeteim és néha nekem is odáig fajultak,hogy már-már azt gondoltam,hogy elhittem őket.PEDIG NEM.Sosem fogsz semmit megtenni amit az agyad produkál kényszergondolatként.Ezt én mondom...Ezt gondold,ez ugyis csak az agyam játéka rá sem figyelek.
2015. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!