Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Senki nem kényszeríthet...

Senki nem kényszeríthet antipszichotikum szedésére?

Figyelt kérdés
Kellett egy kis színjáték a rokkantosítás miatt. De már visszafokoztak 40 %-ra, mert a bizottság valahol látta, hogy nem váltottam ki a gyógyszereimet. Azóta már pszichiátriára sem járok, mert szeretnék rendes munkahelyet találni. Ha meglátják, hogy kezeltek pszichiátrián, sehová nem vesznek fel. A felülvizsgálaton az üzemorvos erőlködik, hogy menjek. Lehet engem erre kényszeríteni? Nagyon félek,hogy senkit nem tudok meggyőzni arról, hogy egészséges vagyok, mert olvastam, hogy a paranoiásoknak, skizo-affektíveknek nincsen betegség tudatuk. A pszichiáterek eddig szóba sem álltak velem, csak mindig gyógyszert akarnak írni, és a házi doki is evvel erőlködik.

#kényszerítés #antipszichotikum #indokolatlan gyógyszerfelírás
2015. aug. 13. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bíróság kötelezhet kényszergyógykezelésre, de ehhez valami durva bűncselekmény az előzmény. Alapból nem kötelezhetnek.
2015. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor miért fenyegetőznek? Volt pszichiáter azt mondta, akkor beadatja injekcióban. A háziorvos meg hogy elveszik a nyugdíjamat. Már nincs nyugdíjam, a 27ezer800 rehab-ról meg szívesen lemondanék egy normális munkahelyért cserébe. Csak a korom miatt nem akarnak velem szóba állni, amúgy nagyon sok mindent meg tudnék csinálni.
2015. aug. 13. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a diagnózisod??

A munkáltató egyébként nem látja, hogy te milyen orvosokhoz jársz, milyen gyógyszereket szedsz.

2015. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kell menned üzemorvoshoz alkalmasságira akkor szinte mindenki hallgat a mentális betegségéről, mert kirugnák. Ha a gyogyszer segít akkor szedd, ha nem, akkor keress másik szakorvost.
2015. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A gyógyszer nem segít semmiben. Az Abilify folytonos kényszermozgást okoz, az Invega-tól egész nap álmos voltam és kába. A feleségem kihajította az egészet a szemétbe. Az orvosok szerint azért muszáj szednem valamit, mert le vagyok lassulva. Az ilyen gyógyszerektől, amik elaltatnak, még lassúbb leszek. Nem hülyék ezek a pszichiáterek?
2015. aug. 14. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, ez bizony nehéz ügy. Fogadd együttérzésemet!


Nem tudom, milyen végzettséged van és milyen munkát szeretnél. De pl. sima irodai munkákhoz meg ilyesmihez nem hiszem, hogy kérnek orvosi papírokat. Az önéletrajzodba meg nem kell beleírnod, hogy mivel kezeltek.

2015. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen igaz, hogy a gyógyszerektől az ember lelassul, sőt van hogy el is alszik. Rám úgy hat más bogyó, hogy mintha kiütne és se erőm se energiám semmihez. De szedjem, mert az nekem jót tesz, igaz ezt még nem vettem észre...
2015. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!