Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már beteges?

Ez már beteges?

Figyelt kérdés
Komolyan tartok attól ,hogy a vásárlási mániám beteges.Tulajdonképp mindegy ,hogy mit ,csak vegyek valamit.Ruha ,ékszer ,kaja ,gyerekemnek valami ,kozmetikum ,lakásba bármi használati tárgy stb.durván 2 naponta ott hagyok egy hipermarketben 5-6000 Ft-ot ,plázákban havi kétszer 30ezret.Ha éppen nem vásárolok ,akkor is azon kattogok ,hogy mit kéne venni.Van ,hogy hazudok arról a férjemnek ,hogy vásárolni voltam/megyek.Nem tudom miért van ez ,nem vagyok sem magányos ,sem boldogtalan.Igaz ,gyerekkoromban ,amíg nem dolgoztam ,sosem kaptam semmit ,szegényebbnek számítottunk ,csak arra telt ami fontos.Most meg csak halmozok mindent ész nélkül ,aztán lelkiismeret furdalásom van.Vannak hobbijaim is ,sok minden érdekel ,barátaim is vannak.Nem tudom ,hogy ez egészségesnek számít-e még ,de a férjem már kiborítom ,de nem a pénz miatt ,mert mindketten jól keresünk ,csak látja ,hogy túlzásokba esek.Valaki van ilyen helyzetben?
2015. aug. 14. 04:32
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Száli, te nem panaszkodsz, hanem dicsekszel...
2015. aug. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
így is fel lehet fogni ,de ha ezt gondolod akkor legalább úgy tűnik nem kóros.
2015. aug. 14. 10:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez lehet függőség. Nekem egy ismerősöm egyszer úgy definiálta a függőséget, hogy akkor vagy függő, ha afölött amit csinálsz már nincs akkora kontrollod (értsd: a vágy diktál nem az ész) utána bűntudatod van és ez a cselekvés más dolgaid rovására megy valamilyen módon. Például itt te ha nem is állandóan vásárolsz de legalábbis mindig ezen gondolkodsz.

Ha tényleg függő vagy (én csak gyanítom az írásod alapján de nem tudom biztosra, döntsd el te) akkor a függőségről megpróbálhatsz egyedül/barátok és hozzátartozók segítségével leállni, vagy ha úgyis van pénzed akkor elmehetsz pszichológushoz is, ő kicsit hatékonyabban tud segíteni, mint egy hozzá nem értő.

2015. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!